زیباسازی ۵۰ درصد مدارس شهرستان البرز - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71182
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
در آستانه بازگشايي مدارس صورت گرفت
شاخص : مدیرآموزش و پرورش شهرستان البرز گفت: در آستانه سال تحصيلي جديد به منظور فضاسازی مناسب، بیش از50 درصدمدارس این شهرستان زیباسازی شد.

مهدی رشوند صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از زیباسازی ۴۰ مدرسه شهرستان البرز در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: به منظور فضاسازی مناسب و ایجاد شور و نشاط در دانش آموزان، بیش از ۵۰ درصد مدارس این شهرستان زیباسازی شده و آماده سازی مابقی مدارس هم تا قبل از آغاز سال تحصیلی به پایان می‌رسد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز با اشاره به اینکه رعایت شرایط فرهنگی، اقلیمی و بومی در خلق آثار زیبای مدارس ضروری است، اعلام کرد: برای زیباسازی مدارس بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال هزینه شده است.

این مسئول با بیان اینکه زیبایی‌های مدارس باید از دیدگاه‌ کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار گیرد، تصریح کرد: افراد در شرایط سنی مختلف درک‌های متفاوتی از زیبایی دارند بنابراین همه چیز باید از زاویه دید دانش‌آموزان حاضر در مدرسه زیبا باشد تا دانش‌آموزان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

رشوند بر تناسب آثار زیبا با فعالیت‌های آموزشی و تربیتی تاکید کرد و افزود: آثار هنری در مدرسه باید با فرهنگ اسلامی سازگاری کامل داشته باشد تا بر فطرت پاک کودکان و نوجوانان موثر باشد و نباید تقلیدی از فرهنگ بیگانه باشد.

وی در انتها افزود: زیباسازی شامل نقاشی دیوارهای مدارس، خطاطی دیوارها وکف حیاط مدارس است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار