زیتونکاران مراقب آفت مگس زیتون باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60647
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:
شاخص : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: آفت مگس زیتون همه ساله خسارت‌های جبران‌ناپذیری به محصولات وارد می‌کند که برای پیشگیری آن باید به موقع اقدام کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، نیازعلی ابراهیمی‌پاک با اشاره به کنترل آفت مگس زیتون، اظهار کرد: این آفت باغ‌های زیتون همه ساله خسارت‌های جبران‌ناپذیری به محصولات وارد می‌کند که برای پیشگیری آن باید به موقع اقدام کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: زیتون به عنوان اصلی ترین محصول کشاورزی منطقه طارم بزرگ (سفلی و علیا)، نقش اساسی در تأمین معاش مردمان این منطقه و صنایع غذایی سراسر کشور دارد.

این مسئول اعلام کرد: سالانه بین ۱۸ تا ۲۵ هزار تن زیتون تنها در باغات طارم تولید می شد که در چرخه صنعت غذایی، درمانی و بهداشتی کشور نقش مهمی را ایفا می‌کند.

ابراهیمی‌پاک یکی از روش های مبارزه با آفت مگس زیتون را کنترل بیولوژیکی ذکر و خاطرنشان کرد: مبارزه بیولوژیکی و استفاده از موجودات زنده برای از بین بردن جمعیت آفات، در سالم سازی محیط زیست بسیار موثر است و استفاده و بکارگیری از روش‌های نوین می تواند خسارت آفت مگس زیتون در باغات را کاهش دهد.

وی اضافه کرد: کارشناسان مراکز خدمات و کلینیک‌های گیاهپزشکی آماده کمک به کشاورزان هستند.

هشت هزار و ۱۸۶هکتار از باغات استان زیر پوشش زیتون کاری در طارم سفلی قرار داد که از این میزان ۶ هزار و ۲۵۵ هکتار بارور و یک هزار و ۹۴۱ هکتار غیر بارور است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار