عده‌ای از روی جهالت و حماقت می‌گویند نیازی به صنایع موشکی نداریم
کد خبر: 116053
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۳۰
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: افرادی در داخل هستند که اگر می‌خواهند پرخاشگری کنند سپاه پاسداران را نشانه می‌گیرند چرا باید چنین همسویی با دشمن داشته باشند؟!

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین صبح امروز در همایش امربه معروف و نهی از منکر که در حسینیه شهید مطهری(ره) سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امربه معروف و نهی از منکر بر اساس آیات قرآن کریم فقط منحصر به دوران پس از رسول اکرم (ص) نبوده بلکه در زمان‌های قبل‌تر به آن تاکید شده است.

وی افزود: اخلاق فردی با اخلاق اجتماعی متفاوت است چراکه شاید برخی دارای خصوصیات اخلاقی فردی ممتازی باشند اما در مسوولیت‌های اجتماعی و جمعی دچار ضعف هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه زندگی فردی و اجتماعی باید با هم همخوانی داشته باشد، گفت: کسی که می‌خواهد در جمع قرار بگیرد باید خود را از نظر ایمانی، تقوا و تسلیم در برابر حق ارزیابی کند.

عابدینی با اشاره به احادیثی در خصوص اهمیت امربه معروف و نهی از منکر عنوان کرد: مقصد نهایی دین امر به معروف و نهی از منکر است اگر در این مسیر غایب باشیم در واقع به حقیقت دین دست نیافته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه باید در تشخیص مناسب مصادیق امر به معروف و نهی از منکر توجه کرد افزود: امر به معروف و نهی از منکر به تنهایی هر کدام از مخلوقات خداوند هستند که اگر کسی عزت این دو را در جامعه حفظ کند خداوند او را عزیز می‌دارد؛ نباید اجازه داد معروف را در جامعه زیر پا گذاشته و منکر بر جامعه مسلط شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه گفت: ویژگی امام راحل(ره) که او را از دیگر مراجع متمایز کرد این بود که در مقابل منکر ساکت نماند و زمانی که دید کاپیتولاسیون عزت یک ملت را به ذلت می‌کشاند فریاد برآورد حتی اگر به قیمت جانش تمام می‌شد.

photo_2016-10-09_13-14-10

افرادی از روی نفاق، جهالت و حماقت می‌گویند نیازی به صنایع موشکی نداریم

عابدینی با بیان اینکه استکبار جهانی در صدد اجرای نقشه‌های شوم در فضای سیاسی و اجتماعی کشور است، تصریح کرد: هدف دشمن خاموش کردن چراغ فناوری هسته‌ای، صنایع موشکی و زیر سوال بردن ارزش‌های انقلاب است.

تمام جمعه قزونی سپاه پاسداران را رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: این نهاد مقدس یک پشتوانه قوی در مواجه با بحران‌های داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به اینکه منافقین در داخل به نفع استکبار جهانی حرف می‌زنند، گفت: افرادی در داخل هستند که اگر می‌خواهند پرخاشگری کنند سپاه پاسداران را نشانه می‌گیرند؛ چرا باید چنین همسویی با دشمن داشته باشند؟!

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: آیا چنین اظهاراتی غیر از نفاق است؟ اگر بخواهیم خوشبینانه نگاه کنیم باید گفت؛ شاید از روی جهالت و حماقت دست به چنین عملی می‌زنند.

عابدینی بیان کرد: دشمن همواره ایران ضعیف را می‌خواهد و همین که موشکی شلیک می‌شود چند تحریم صادر می‌کنند و در این میان افرادی از روی نفاق، جهالت و حماقت می‌گویند نیازی به صنایع موشکی نداریم؛ این همان منکرهایی است که در جامعه اتفاق می‌افتد.

وی در پایان با هشدار به افرادی که در جهت کاهش عزت انقلاب و کشور سخن و اقدام می‌کنند گفت: سکوت در برابر این افراد خلاف دین است چراکه امر به معروف و نهی از منکر همواره مومنین را امیدوار و عرصه را برای دشمنان ناامن می‌کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار