ساختمان جدید شورای حل اختلاف قزوین راه اندازی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 171845
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۲:۰۸
پیش از ظهر امروز؛
شاخص : ساختمان جدید شورای حل اختلاف قزوین پیش از ظهر امروز با حضور رییس کل دادگستری استان و معاون سیاسی امنیتی استادار قروین راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ساختمان جدید شورای حل اختلاف قزوین پیش از ظهر امروز با حضور رییس کل دادگستری استان و معاون سیاسی امنیتی استادار قروین راه اندازی شد.

در این مراسم حجت الاسلام نورالله قدرتی رییس کل دادگستری قزوین با بیان اینکه صدقه دادن همواره تاکید شده است، اظهار کرد:  فعالیت کارکنان شورا در امر صلح و سازش مانند این است که هر لحظه صدقه پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اصلاح ذات البین از تمام امور برتر است، افزود: خداوند فرصتی برای بخشودگی تمام بندگان خود قرار داده مگر آنانی که در امر صلح و سازش مشکل داشته باشند.

این مسوول تشریح کرد: دروغ گفتن گناه بزرگی است اما زمانی که انسان گرفتار جنگ و نزاع شده باشد می‌تواند برای خلاصی از دشمن دروغ بگوید و خداوند در این صورت آن فرد را کذاب نمی‌شمارد.

قدرتی خاطر نشان کرد: باید به گونه‌ای رفتار کنیم تا بتوانیم دعاوی مردم  به صلح و سازش ختم شود.

رییس کل دادگستری قزوین بیان کرد: طبق روایات خداوند متعال برای افرادی که به نیت صلح و سازش مردم و رسیدگی به مشکلات آنان از خانه خارج می‌شوند ثوابی برابر شب قدر در نظر گرفته است.

وی ابراز کرد: در جریان مشکلات شورای حل اختلاف هستیم اما بخشی از این مشکلات باید در مجلس شورای اسلامی حل شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: البته بخشی از امورات بیمه و حقوق کارکنان حل شده است اما امیدواریم نمایندگان مجلس این موضوع را پیگیری کنند و دولتمردان نیز در این خصوص پاسخگو باشند.

رییس کل دادگستری قزوین بیان کرد: در کل کشور ۱۳ هزار نفر در شورا فعالیت دارند که وضعیت مشخصی ندارند.

وی تصریح کرد: چند سال پیش به دلایلی شورای حل اختلاف تا مرز انحلال پیش رفته بود اما امروز  به عنوان یک ضرورت در کشور تبدیل شده است.

قدرتی افزود: اگر شورای حل اختلاف نباشد دستگاه قضایی به تنهایی پاسخگوی مشکلات مردم نخواهد بود از طرفی موجب افزایش هزینه، اختلافات و پر شدن زندان ها می‌شود بنابراین شورا توانسته از اطاله دادرسی در دستگاه قضایی جلوگیری کند.

این مسوول با بیان اینکه یک سوم پرونده های ورودی به دستگاه قضایی در شورای حل اختلاف رسیدگی می‌شود، خاطرنشان کرد: رسیدگی به موقع به مشکلات مردم و کاهش هزینه از برکات شورای حل اختلاف است که در کنار دستگاه قضایی برای خدمت به مردم تلاش می کند.

وی در انتها گفت: پیگیر هستیم تا زمینی تامین شود تا بتوانیم شعبه دوم شورای حل اختلاف را نیز راه اندازی کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار