ساخت بزرگ‌ترین مرکز فرهنگ دفاع مقدس در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59388
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱:۲۴
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خبر داد
شاخص : بزرگ‎ترین مرکز فرهنگ دفاع مقدس استان قزوین با عنوان باغ موزه دفاع مقدس ساخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی طاهرخانی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارز‌ش‌های دفاع مقدس استان صبح امروز در جمع خبرنگاران استان قزوین از برنامه ساخت بزرگ‌ترین مرکز فرهنگ دفاع مقدس در استان قزوین خبر داد و گفت:  برای ساخت  باغ موزه دفاع مقدس ۱۰ هکتار زمین در پارک ملی باراجین هم‌جوار شهدای گمنام درنظر گرفته شده است که تاکنون سند ۵ هکتار آن داده شده است.

وی هدف از راه‌اندازی این باغ موزه را جمع‌آوری، حفظ و نگهداری آثار و مستندات دوران دفاع مقدس و انتقال آن به نسل آینده بیان کرد و افزود: طراحی‌های این کار انجام شده است و در آینده نزدیک کلنگ‌زنی آن صورت خواهد گرفت.

طاهرخانی هم‌چنین تدریس دروس دفاع مقدس در دانشگاه‌های استان را از دیگر اقدامات انجام شده این نهاد بیان کرد و اذعان داشت: این برنامه به مدت ۶ سال است که در استان قزوین اجرا می‌شود و برای این کار ۳۰ استاد از رزمندگان دفاع مقدس تربیت شده‌اند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اضافه کرد: دروس دفاع مقدس هر ترم برای ۶ هزار دانشجو تدریس می‌شود و در این مدت بین ۴۵ تا ۵۰ هزار دانشجو با مبانی دفاع مقدس آشنا شده‌اند.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار