ساخت مساجد اسلامی در اولویت امورات شهری باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 111182
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۳۷
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه با بیان اینکه مسجد قلب هر آبادی است، گفت: مساجد از اولویت‌های شهرسازی است که در سایه آن بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی همچون طلاق، رکود اقتصادی و تنش‌ها در کانون مساجد تبدیل به برکات زندگی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در همایش روز جهانی مساجد که با حضور ائمه جماعات پیش از ظهر امروز در مسجد خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد، اظهار کرد: مساجد از اولویت های شهرسازی است که در سایه آن بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی همچون طلاق، رکود اقتصادی و تنش‌ها در این کانون الهی تبدیل به برکات زندگی می‌شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه نباید در مساجد غیر خدا را دخیل کرد، ابراز کرد: منیت هریک از ارکان مسجد مانند هیئت امنا مسجد، کانون مسجد و امام جماعت محوریت امور را غیر خدایی می‌کند.

عابدینی با بیان اینکه خداوند اجازه استفاده از اموال آلوده را در امور و بنای مسجد نمی‌دهد، گفت: مسجد همانند انسان دارای روح است و زمانی اسکلت مسجد احیا می‌شود که در آن روح ایمان به خدا و رستاخیز جاری شود و مبارزه با شرک، جوشش فعالیت‌های ایمانی، عدالت و انصاف در آن معنا یابد.

وی با بیان اینکه مسجد قلب هر آبادی است، تصریح کرد: اهالی مسجد مجاهدان راه خدا و مبارزان جنگ نرم، تهاجمات فرهنگی و نفاق هستند که خشیت الهی را سر لوحه کار خود قرار داده‌اند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به نامه ۳۱ امیرالمومنین عنوان کرد: اگر خواهان مسجدی آباد هستیم باید از خود آغاز کنیم که از راه ذکر و اطاعت خداوند میسر می‌شود.

عابدینی ضمن تاکید بر عدم دخالت مشرکان در عمران و امور مساجد افزود: دخالت اهل شرک در چنین مکان‌هایی که سیاست‌مداران‌، فرهنگیان و علما در آن پرورش می‌یابند موجب می‌شود تا کتاب‌هایی به ظاهر دینی، معنویت را از زندگی انسان حذف کند.

وی اضافه کرد: نباید اجازه داد تا تصمیم‌گیری امور مساجد به دست مشرکانی همچون آمریکا و صهیونیست بیفتد چه بسا هدف ما آزادسازی این مکان‌ها از دست آن‌ها هستیم.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه محراب محل جنگ با شیطان و هوای نفس است، خاطر نشان کرد: مساجد را باید همواره زنده و متوجه قرار داد چرا که در زمان انقلاب اسلامی مساجد همچون سنگرهایی بودند که امامان جماعت با فرماندهی، حرکت‌های مردمی را سامان می‌دادند.

عابدینی گفت: مسجد خاستگاه توحید و مکتب تعلیم است که با چنگ زدن به ریسمان الهی که همان قرآن و اهل بیت‌اند محقق و موجب وحدت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در پایان با تاکید بر لزوم هماهنگی ارکان مسجد بیان کرد: در انجام امور مسجد باید منیت‌ها را زیر پا گذاشت و ملاک‌های فردی و اجتماعی ایمان، تقوا و تسلیم خواست خداوند بودن را در خود تقویت کرد تا عزتمند شد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار