ساخت هواپیماهای مسافربری مدرن بدون نیاز به باند فرودگاه +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69160
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
توسط محققان؛
شاخص : نمونه‌های مختلفی از هواپیماهای عمودپرواز که مانند بالگردها باشند طراحی شده‌اند اما برای اولین بار یک شرکت در تلاش برای ساخت هواپیماهای مسافربری بدون نیاز به باند فرودگاه است.

به گزارش پایگاه شاخص ،محققان در حال طراحی نسل جدید هواپیماهای مسافربری هستند؛ هواپیماهایی که بتوانند عمودپرواز باشند و بدون نیاز به باند فرودگاه، از زمین بلند شوند و فرود بیایند.

شرکت هواپیمایی XTI که مقرش در کلرادو است از طرح هواپیمای خود به نام TriFan 600 رونمایی کرده که اولین قدم در این راه به حساب می‌آید. این هواپیما همه خصوصیات هواپیماهای مسافربری مدرن را دارد اما برای استفاده خصوصی با ظرفیت ۵ مسافر طراحی شده است.

سرعت این هواپیما می‌تواند به ۶۴۴ کیلومتر بر ساعت برسد و تا ۹ هزار متر اوج بگیرد. موتورهای پیشرفته این هواپیماامکان طی مسافت تا ۱۹۰۰ کیلومتر را به این هواپیما می‌دهند. شرکت XTI این هواپیما را برای استفاده تجاری طراحی کرده و با حذف رفت و آمد به فرودگاه خیلی از افراد پول‌دار از همین حالا به آن علاقه‌مند شده‌اند.

TriFan ۶۰۰ با استفاده از ملخهایی که دارد طی ۹۰ ثانیه به صورت عمودی به ارتفاع پرواز مناسب می‌رسد. با تغییر زوایه ملخ‌ها در این ارتفاع سیستم پیش رانش هواپیما آماده به کار می شود.

در طراحی برج‌های پیشرفته به صورت معمول اکنون باند فرود بالگرد یا هلی‌پد در نظر گرفته می‌شود و به این ترتیب این هواپیما می‌تواند مسافرانش از درب خانه تا درب محل مقصدشان منتقل کند. قیمت اولیه این هواپیما ۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار در نظر گرفته شده است.

منبع : عصر ایران

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار