معاون حقوق عامه دادسرای قزوین از اراضی نیاوران بازدید کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166646
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
شاخص : معاون حقوق عامه دادسرای مرکز استان قزوین عصر روز پنجشنبه به طور سرزده از اراضی نیاوران قزوین و نحوه ساخت و ساز  و میزان انطباق آن با طرح گردشگری مصوب بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جلالی معاون حقوق عامه دادسرای مرکز استان قزوین عصر روز پنجشنبه به طور سرزده از اراضی نیاوران قزوین و نحوه ساخت و ساز  و میزان انطباق آن با طرح گردشگری مصوب بازدید کرد.

در این بازدید که به همراه نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین انجام پذیرفت، گفت: وزارت راه و شهرسازی در سال گذشته گزارشات و شکایاتی در خصوص تغییر کاربری و برخی تخلفات ساخت و ساز در این اراضی ارائه نمود که در همان مقطع دستورات قضایی لازم خطاب به ادارات و شهرداری صادر شد.

وی در ادامه افزود: در آن زمان از وزارت راه و شهرسازی خواسته شد اگر دلایلی بر تحقق موجبات فسخ قرارداد دارد به فوریت نسبت به فسخ اقدام کند، اما متاسفانه نه تنها اقدامی در این زمینه به عمل نیاورد بلکه در بازدید امروز مدعی تداوم ساخت و ساز در منطقه شد که تبعا مسئولان مربوطه در آن وزارتخانه و شهرداری قزوین باید مسئولیت اقدامات خود را بپذیرند و پاسخگو باشند.

جلالی با اشاره به اینکه ارتکاب جرایم و تخلفات در حوزه اراضی ارتباط مستقیم با ارزش اراضی و ارتباط معکوس با نظارت دستگاه های متولی و نهادهای نظارتی دارد، گفت: ارزش بالای اراضی در قزوین، مسئولیت دستگاههای متولی و ناظر را سنگین تر نموده و برنامه ریزی مدون، نظام مند و همراه با خط مشی واحد و به دور از تفکر و رفتار جزیره ای را می طلبد.

معاون حقوق عامه دادسرای قزوین مقوله آب و اراضی را دو اولویت مهم در بحث حقوق عامه ذکر و اشاره کرد: بنا به تاکید دادستان محترم کل کشور در همایش معاونین حقوق عامه سراسر کشور در سال ۹۶ کلیه دادستان ها موظف شدند با رویکرد مطالبه گری و بسیج تمام امکانات و ظرفیت ها، حفظ و صیانت از منابع آب و اراضی را در اولویت نخست وظایف احیای حقوق عامه قرار دهند.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی های مشروع مردم از وظایف مهم قوه قضائیه است که مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب نیز می باشد به همین منظورهرجایی که مشاهده شود حقوق مردم و بیت المال تضییع شده و یا مورد تعرض قرار گرفته است، دستگاه قضایی و در راس آن دادستانی به عنوان مدعی العموم با توجه به امر قانونگذار ورود پیدار می کند و در جهت احقاق حق اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار