سازش با استکبار خودکشی از روی ترس است
کد خبر: 106824
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶
کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه عده‌ای در داخل با وجود جنایت‌های آمریکا بازهم به آن دل بسته‌اند، گفت: این افراد یا ضعف اعتقادی دارند و یا ترسو هستند، بهتر است پست‌های خود را به افراد لایق و شجاع دهند.

رستم قنبرلو کارشناس مسائل سیاسی صبح امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص جنایات بی‌شمار آمریکا علیه ملت ایران اظهار کرد: انقلاب اسلامی افشاکننده دروغ‌های استکبار جهانی بود و ملت انقلابی ایران با صبر و استقامت روز افزون چهره واقعی آمریکا را برای همه مردمان جهان آشکار کرد.

وی با اشاره به خارج شدن نام عربستان از لیست سیاه سازمان ملل افزود: بعد از تهدید و فشار مقامات سعودی و رایزنی‌های عربستان در راهروهای سازمان ملل، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل ناگزیر شد با صدور بیانیه‌ و تنها با هدف جلب رضایت کشور پادشاهی عربستان سعودی، نام این کشور را از لیست ناقضان حقوق بشر این سازمان خارج کند.

قنبرلو در ادامه گفت: با این اتفاقات برای مردم دنیا روشن شد که شعار حقوق بشری که آمریکا و دست‌نشانده‌های آن می‌دهند تنها ابزاری برای سلطه بر دیگران است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امروز دم از حقوق بشر زدن آمریکا بیشتر به لطیفه شبیه است تا واقعیت، ابراز کرد: جنایات علیه بشیریت از جمله کشتار کودکان و مردم مظلوم یمن، لیبی، افغانستان و سوریه چه ارتباطی با حقوق بشر دارد؟!

وی عنوان کرد: امروزه آمریکا حتی بمب‌های اتمی را با ادعای صلح طلبی بر سر مردم مظلوم می‌ریزد و حقوقی برای غیر خود بخصوص کشورهای شرقی قائل نیست و به راحتی اقدام به تجاوز و کشتار مردم مظلوم جهان می‌کند.

قنبرلو با اشاره به بیان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما در یک پیچ تاریخی حساس هستیم، گفت: در این شرایط هرکسی مقاومت و صبر پیشه نماید قطعا پیروز خواهد شد بخصوص اینکه شاهدیم گفتمان کشورهای استکباری بر پایه ظلم و ستم رو به افول رفته و پایدار نخواهند بود .

سازش با استکبار خودکشی از روی ترس است

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه عده‌ای در داخل کشور با وجود جنایت‌های آمریکا بازهم به آن‌ها دل بسته‌اند، گفت: این افراد باید تکلیف خودشان را مشخص کنند، اگر واقعا انقلاب اسلامی و انقلابی عمل کردن را قبول دارند مانند انقلابیون باشند.

وی در همین زمینه افزود: دین اسلام تسلیم شدن مظلوم در مقابل ظالم را نهی کرده و اجازه چنین کاری را نداده است، این افراد ادعا نکنند ما مسلمانیم و در عین حال می‌توانیم با استکبار سازش کنیم.

قنبرلو با بیان اینکه تسلیم در برابر استکبار خودکشی از روی ترس است، گفت: این افراد یا ضعف اعتقادی دارند و یا ترسو هستند؛ اگر چنین باشد، بهتر است پست‌های خود را به افراد لایق و شجاع واگذار نمایند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: واقعیت این است که ابر قدرت‌ها با جبهه مقاومتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با محوریت آن ایران در مقابل استکبار و صهیونیسم ایجاد شده، سر ستیز دارند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: آمریکا در طول تاریخ جنایت‌های زیادی علیه ایران انجام داده، از کودتای ۲۸ مرداد تا ظهور امپرالیسم غرب به سردمداری آمریکا و حمایت از رژیم جنایتکار شاه که در زندان‌ها انواع شکنجه‌ها را در حق ملت ایران روا داشتند.

وی در ادامه افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد کشتار  ۷۲ تن از دولتمردانمان توسط تروریست‌ها به حمایت آمریکا هستیم که در هیچ کجای دنیا چنین فاجعه‌ای سابقه ندارد.

قنبرلو با اشاره به اینکه باید از بدعهدی‌های آمریکا در برجام درس عبرت بگیریم تاکید کرد: عده‌ای در داخل کشور مدام عنوان می‌کنند تنها راه حل پیشرفت کشور این است که زیر سایه غرب باشیم؛ این طرز فکر در واقع خیانت به انقلاب و مردم است.

هدف اصلی جنایت‌های آمریکا براندازی دین اسلام است

قنبرلو اضافه کرد: حمله به هواپیمای مسافربری ایران، حمله به طبس که به لطف خداوند دشمنان در آن ناکام ماندند گوشه‌ای از جنایت‌های آمریکاست و این خصومت‌ها قابل شمارش نیست.

این کارشناس عنوان کرد: با وجود این اقدامات، ابرقدرت‌ها تاکنون موفق به براندازی نظام جمهوری اسلامی نشده‌اند زیرا آنچه که پایدار است حق است و طبق آیات قرآن خداوند کسانی که دین خدا را یاری می‌کنند حتما پیروز خواهند شد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی مستکبران نابودی دین اسلام است، یادآور شد: همان طور که شاهدیم آمریکا غده سرطانی همچون صهیونیسم را به جان کشورهای خاورمیانه انداخته است و این در حالی است که چنین کاری را در مناطقی انجام داده که مسلمان حضور چشمگیر دارند.

قنبرلو با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان تصریح کرد: درحال حاضر دشمن با توان حداکثری تلاش می‌کند تا با ایجاد تفرقه و فتنه‌انگیزی مسیر انقلاب اسلامی را منحرف نماید و آنچه از آیات قرآن مشخص است که تنها راه پیروزی در این جنگ سرنوشت‌ساز، بصیرت و استقامت در این مسیر است.

کارشناس مسائل سیاسی اذعان داشت: امروز به دشمن ثابت شده که تنها اسلام ناب محمدی(ص) است که می‌تواند در مقابل ظلم بایستد و جلوی سلطه‌گری آنان را بگیرد و لذا درصدد نابودی آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این ۳۷ سال ملت قهرمان ایران دست قدرت خداوند را در مراحل مختلف از جمله  ۸ سال دفاع مقدس دیده‌اند، امیدواریم جمهوری اسلامی با محور انقلابی و اسلامی بودن به یک گفتمان بین المللی در مقابل سلطه‌گران برسد؛ شاید دولت‌ها نوکر آمریکا باشند اما ملت‌ها مقاومت در برابر ظالمان را پذیرفته‌اند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار