سازمان بهزیستی از کمترین میزان حقوق و مزایا برخوردار است
کد خبر: 112931
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۴۴
معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور:
شاخص : معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس تحقیق مرکز پروهش‌های مجلس، سازمان بهزیستی از آخر دومین دستگاهی‌ست که از کمترین حقوق و مزایا برخورداراند که باید به رفاه این بخش توجه ویژه شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور در مراسم آیین تودیع و معارفه مدیران کل بهزیستی استان که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس تحقیق مرکز پروهش‌های مجلس، سازمان بهزیستی جزو سازمان‌ها و دستگاه‌هایی در کشور است که از کمترین میزان حقوق و مزایا برخوردار است؛ باید به رفاه این بخش توجه ویژه شود.

روند احداث اداره کل بهزیستی استان قزوین تسریع شود

وی با تاکید بر سرعت دادن به روند ساخت اداره کل بهزیستی استان، اذعان داشت: سازمان بهزیستی مبلغ یک میلیارد تومان و مدیریت استان نیز ۵۰۰ میلیون تومان برای تسریع در ساخت و ساز در نظر گرفته‌اند.

معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: سیاست سازمان بهزیستی این است که آزمون و خطا نداشته باشد و از ظرفیت ۲۲ هزار متخصص، کارشناس و نیروی آماده به کار که منشا تحولات بزرگی خواهند بود، بهره‌مند شود.

این مسوول افزود: برای پیشگیری از بروز و شیوع آسیب‌های اجتماعی و معلولیت، براساس سیاست‌های ابلاغ شده از جانب مقام معظم رهبری و دولت و با بهره‌گیری از علم و تخصص در این مسیر پیش می‌رویم.

بهزیستی دومین دستگاه دارای کمترین حقوق و مزایا است

وی گفت: بر اساس آمار مرکز پژوهش‌های مجلس، سازمان بهزیستی دومین دستگاه کشور است که از کمترین حقوق و مزایا برخوردار می‌باشد.

محسنی بندپی اضافه کرد: سازمان بهزیستی کشور خود را متعهد دانسته تا غربالگری در بحث شنوایی و  تنبلی چشم را به بیش از ۹۰ درصد افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه در بحث اختلالات ژنتیکی سه استان به صورت پایلوت مدنظر قرار گرفته‌اند گفت: در تببین برنامه ششم در نظر است مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج اجباری شود تا ما بتوانیم از معلول‌زایی سالانه ۳۰ هزار کودک جلوگیری کنیم.

معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: پیشگیری از بروز و شیوع آسیب‌های اجتماعی و معلولیت، توانمند سازی و استفاده از ظرفیت‌هایی که در سازمان بهزیستی وجود دارد از جمله مهم ترین اهداف مد نظر است.

این مسئول با اشاره به طراحی سیاست‌گذاری سازمان بر اساس در نظر گرفتن محیط‌های اجتماعی و فردی افزود: حاصل این برنامه ریزی، شناخت سازمان بهزیستی به عنوان برترین دستگاه به لحاظ ارائه خدمات تخصصی در بین دستگاه های اجرایی دیگر در جشنواره شهید رجایی بود.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار