ساعات کار ادارات در استان قزوین کاهش یافت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 167633
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۸:۲۹
شاخص : با دستور استاندار قزوین برای صرفه جویی در مصرف برق ساعات اداری در استان قزوین از ساعت ۷.۳۰ تا ۱۳.۳۰ اعلام شد و کارمندان یک ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.

به گزارش شاخص‌نیوز؛ عبدالمحمد زاهدی در جلسه مدیریت بحران که عصر امروز در استانداری برگزار شد، گفت: وضعیت گرمای هوا در استان و بالا رفتن میزان مصرف آب و برق نگران کننده است و باید مدیریت مناسبی در این بخش صورت گیرد.

وی اضافه کرد:برای عبور از تابستان گرم بدون هر گونه مشکل و یا خاموشی برق و یا قطع آب نیازمند همراهی همه مردم و مسئولان استان هستیم و باید کمبودها راجدی بگیریم تا دچار مشکلات بیشتر نشویم.

استاندار قزوین تصریح کرد: همه دستگاههای اجرایی باید در صرفه جویی در مصرف آب و برق پیشگام باشند و اگر مدیری به این موضوع بی توجهی کند و مصرف آنها بالا باشد برخورد خواهیم کرد.

زاهدی بیان کرد: برای کاهش میزان مصرف انرژی، ادارات استان قزوین از فردا سه شنبه با یک ساعت کاهش حجم کاری در ساعت ۱۳.۳۰ تعطیل خواهند شد تا بتوانیم میزان مصرف انرژی را در استان کنترل و مدیریت کنیم.

استاندار یادآورشد: همه دستگاههای اجرایی موظفند از دیزل ژنراتور برای تامین برق خود در ساعات اداری استفاده کنند تا به نیروگاهها برای تامین بار اضافی فشاری وارد نشود.

زاهدی یادآورشد: همچنین دیزل ژنراتورهای ادارات باید در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار گیرد تا در صورت لزوم برای تامین آب شرب مورد استفاده قرار گیرد.

وی بیان کرد: از واحدهای صنعتی هم انتظار داریم به توصیه های شرکت توزیع نیروی برق اهمیت دهند و با جابجایی تعطیلات خود از روز جمعه به یکی از روزهای وسط هفته در پیک بار از استفاده از دستگاههای پرانرژی اجتناب کنند.

استاندار قزوین همچنین از مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین خواست برنامه زمان بندی خاموشی را به اطلاع مردم و شهروندان برساند تا ضمن آگاهی از زمان قطع برق محلات برنامه ریزی منظمی در این زمینه صورت گیرد و مشکلات به حداقل برسد.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار