سالانه ۱۰ درصد به تعداد بازنشستگان افزوده می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 107409
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۳۶
مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین گفت: سالانه 10 درصد به تعداد بازنشستگان افزوده می‌شود درحالیکه که حتی 1 درصد هم به تعداد ورودی‌ها صندوق اضافه نمی شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا محسنی مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین در نشست با اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات شعبه شهید انبارلوئی برگزار شد، با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: ۴۲ میلیون نفر  از مردم کشور تحت پوشش این سازمان  قرار دارند.

وی در ادامه افزود: ۷۸۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش سازمان هستند که ۶۴ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

این مسئول با بیان اینکه تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌ای محسوب می‌شود، ابراز کرد: این سازمان اولین خریدار درمان در سطح کشور و دومین تامین کننده درمان محسوب می‌شود.

محسنی اضافه کرد: کل بیمه شدگان ۷۷۹ هزار و ۸۳۴ نفر هستند که ۲۲۵ هزار و ۷۷۸ نفر بیمه شدگان اصلی و شاغلان بوده و ۶۱ هزارو ۱۲۹ پرونده مربوط به مستمری بگیران (خانواده‌های بازماندگان وبازنشستگان و از کار افتادگان ) است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین ابراز کرد: کل خدمات ۱۸گانه استان از  ۱۶هزار و ۱۶۳ کارگاه تامین می‌‌‍شود.

وی با تصریح بر اینکه بیمه بیکاری استان به ۷ هزار و ۶۳۳ نفر تعلق می‌گیرد، گفت: ضریب وابستگی استان به ۳/۷ رسیده که اگر این میزان در صندوق بیمه‌ای به ۶ برسد می‌توان گفت به نقطه سربه سری دست می‌یابد.

این مسئول افزود: قزوین و گیلان شاید به عنوان ۲ استانی باشند که با پایین‌ترین ضریب وابستگی به ادامه فعالیت می‌پردازد که این میزان سال گذشته  درقزوین ۴/۳ بوده که اکنون به ۳/۷ رسیده است که جای نگرانی دارد.

محسنی تشریح کرد: سالانه ۱۰ درصد به تعداد بازنشستگان افزوده می‌شود درحالیکه که حتییک درصد هم به تعداد ورودی‌های صندوق اضافه نمی‌شود؛ امیدواریم با توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای افراد بیکار این خلا پر شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: کل دریافتی‌های سازمان تامین اجتماعی ۹۲ درصد از حقوق پرداختی به بیمه شدگان را پوشش می‌دهد و ۸ درصد باقی مانده از محل سرمایه گذاری تامین اجتماعی میسر می‌شود.

وی عنوان کرد:  میزان درآمدها در سال۹۴ حدود ۷۸۴ میلیارد تومان دریافتی در برابر۹۹۴ میلیارد پرداختی یعنی ۲۷ درصد بیشتر از درآمدها بوده است.

این مسئول اضافه کرد: طبق مصوبه سال ۹۵ میزان عملکرد برای سال جاری ۹۱۳ میلیارد درآمد در برابر هزار و ۱۴ میلیارد تومان هزینه پیش بینی شده است.

محسنی با اشاره به اینکه میزان مبلغ وصولی در خردادماه ۷۴ میلیارد بوده، گفت: در خرداد ماه ۷۵ میلیارد تومان حقوق و ۶ میلیارد تومان بیمه بیکاری واریز شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین بیان کرد: بدهی کارفرمایان استان در سال ۹۴ به میزان ۴۳۵ میلیارد بوده که هرساله روبه به افزایش است که شاید یکی از علت‌های این موضوع همکاری با کارگاه‌های مشکل دار است که حدود ۱۱ شرکت می‌باشند.

وی تصریح کرد:  بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی به ۱۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده که متاسفانه دولت‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند، امیدواریم در مجلس جدید و برنامه ششم توسعه این مشکل رفع شود تا سازمان دچار مشکل نشود.

این مسئول عنوان کرد:  طبق قانون رفع موانع تولید توسط دولت در سال ۹۵ سازمان تامین اجتماعی موثرترین ارگانی بوده که در این راستا قدم برداشته است.

محسنی خبر داد:  از ۲۷ ام خرداد ماه سال جاری دستورالعمل بخشودگی کارفرمایان خوش حساب  اجرایی شد که اگر کارفرمایی در حوادث غیرمترقبه ، نوسانات ارزی و تحریم‌های ظالمانه در هنگام پرداخت بیمه‌ای دچار مشکل شده باشند به طوریکه ۱۸ ماه قبل از بحران حق بیمه پرداخت کرده باشند شامل این بخشودگی خواهند بود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین افزود:  کل خدمات تامین اجتماعی در قزوین از طریق۸ شعبه اصلی در سطح استان و یک کارگزاری ارائه می‌شود که در نظر داریم دو شعبه کارگزاری نیز به صورت اقماری در شعبه محمدیه و شعبه ۳ افتتاح اضافه کنیم.

وی با اشاره به ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در سطح استان( قزوین و تاکستان) و ۷ درمانگاه گفت: الکترونیکی شدن و برون سپاری خدمات این سازمان موجب پاسخگویی به موقع وارائه سریع خدمات به مردم شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار