ایران جانبی

» سال گذشته ۲۰۷ حادثه آسانسور در قزوین رخ داده است
کد خبر: 206109
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۸:۳۰
شاخص : منتظری افزود: از مجموع عملیات های انجام شده، بیشترین مورد در تیرماه با 34 مورد و کمترین نیز مربوط به آذر ماه با 4 مورد بوده است.

مصطفی منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به ۲۰۷ حادثه اسانسور در قزوین اظهار کرد: از مجموع عملیات‌های انجام شده، بیشترین مورد در تیرماه با ۳۴ مورد و کمترین نیز مربوط به آذر ماه با ۴ مورد بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تاکید کرد: با توجه به احداث ساختمان‌های بلند و روند افزایش تعداد آسانسورها،بدون شک حوادث نوع آسانسور نیز افزایش یافته و جزو بیشترین عملیات‌های سازمان‌های آتش نشانی قرار گرفته است.

وی افزود: عموم مردم بر این باور هستند که محبوس شدن در آسانسور با تمام شدن اکسیژن همراه است، افزود: این باور غلطی است و در بازه زمانی کوتاه مدت اکسیژن داخل کابین از بین نمی‌رود، زیرا دیواره‌های اطراف آسانسور طوری تعبیه شده‌اند که هوا می‌تواند جریان داشته باشد.

منتظری با بیان اینکه توصیه می‌شود افراد سالمند و کودکان به تنهایی از آسانسور استفاده نکنند، ادامه داد: برخی از کودکان در هنگام ورود به آسانسور فرمان‌های مختلفی را به کلیدهای آسانسور می‌دهند که این امر می‌تواند حادثه ساز باشد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با تاکید بر اینکه شهروندان باید از انجام هر گونه اقدام خودسرانه برای خارج کردن افراد محبوس در آسانسور خودداری کنند،گفت: چنانچه در شرایط اضطراری شخصی در این زمینه دست به اقدام زد باید در گام اول نسبت به قطع برق آسانسور و خارج کردن آن از مدار اقدام کند که البته این امر تخصصی است.

منتظری تاکید کرد: بهتر است در هنگام وقوع آتش سوزی، بعد از زلزله و یا زمانی که نقص فنی کوچکی در آسانسور مشاهده شد، اصلا از آسانسور استفاده نکنید.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار