سال گذشته ۹۲ هزار دانش‌آموز قزوینی در فلوراید تراپی‌ شرکت کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119141
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۰۹
رییس مرکز بهداشت استان قزوین:
شاخص : رییس مرکز بهداشت استان گفت: 114 هزار و 947 نفر دانش آموز ابتدایی در سطح استان سال گذشته در زمینه خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان معاینه و وارنیش فلوراید برای 92 هزار دانش آموز انجام شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سعید اسکویی رییس مرکز بهداشت استان قزوین پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته استانی بهداشت، تغذیه و ایمنی که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در سالن جلسات آموزش و پرورش قزوین برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته ۸هزار و ۵۵۰ جلسه و ۸ هزار و ۲۰۰ پوستر و بسته‌های آموزشی بهداشتی در حوزه‌های مختلف بین مدارس ابتدایی توزیع شد.

وی افزود: در راستای توانمندسازی کارکنان آموزش و پرورش همایش دو روزه‌ای در مهرماه ۹۴ داشتیم که در خصوص تغییرات جسمی و روانی دوران بلوغ، تغذیه و بهداشت دهان و دندان دانش آموزان بود.

رییس مرکز بهداشت استان ادامه داد: سه هزار و ۲۵۲ نفر از دوره اول متوسطه تحت آموزش و مشاوره دوران بلوغ قرار گرفتند و از این تعداد ۵۱۴ نفر به طور تخصصی مشاوره جسمی و روانی شدند.

اسکویی یادآور شد: سال گذشته ۶ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب در حوزه سلامت ویژه دانش آموزان دختر متوسطه اول توزیع شد و همچنین در برگزاری برنامه‌های هفته سلامت مدارس کل استان مشارکت چشمگیری داشتند.

این مسئول تصریح کرد: در کنار توزیع مواد آموزشی احساس کردیم باید از شیوه‌های جدیدتری استفاده کنیم به همین منظور سال گذشته با یک گروه نمایشی جهت آموزش دانش آموزان قرارداد بستیم و مدارس ابتدایی حاشیه شهر در اولویت بودند.

وی افزود: توانستیم ۱۸۰ اجرا در مدارس داشته باشیم که مورد استقبال مدیران و دانش آموزان قرار گرفت.

رییس مرکز بهداشت استان توضیح داد: سال گذشته۸۶ درصد نوآموزان بدو ورود به مدارس، پایه پنجم و پایه نهم مورد معاینه غربالگری قرار گرفتند که هر ۳ مقاطع به ترتیب۶۸ درصد،۴۴ درصد و ۲۸ درصد در زمینه دندان پوسیده مشکل داشتند.

اسکویی ادامه داد: درمجموع غربالگری شپش سر دانش آموزان که توسط ۲ دستگاه صورت گرفت ۱۴ هزار و ۳۲۷مورد آلوده شناسایی و ۱۶هزار و ۳۳۱ شامپو جهت دانش آموزان و والدین توزیع شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: سال گذشته تعدادی مدارس در سطح استان شناسایی و اتاق بهداشت آ‌ن‌ها تجهیز شد.

وی عنوان کرد: ۱۱۴ هزار و ۹۴۷ نفر دانش آموز ابتدایی در سطح استان سال گذشته در زمینه خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان معاینه و آموزش داده شدند و وارنیش فلوراید برای ۹۲ هزار دانش آموز انجام شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار