سال گذشته ۳۰۹ زندانی در استان آزاد شدند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162661
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
مدیرعامل ستاد دیه قزوین:
شاخص : مدیرعامل ستاد دیه استان قزوین گفت: با تلاش های خیرین و ستاد دیه استان تعداد 309 زندانی واجد شرایط در سال 96 آزاد شدند.

ابوالفضل مرادآبادی مدیرعامل ستاد مردمی دیه استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: با تلاش های خیرین و ستاد دیه استان تعداد ۳۰۹ زندانی واجد شرایط در سال ۹۶ آزاد شدند.

وی افزود: حدود ۳۷ میلیارد ریال برای آزادی این زندانیان از منابع استانی، خیرین و ستاد دیه کشور به صورت بلاعوض پرداخت شده است و حدود ۱۳۰ میلیارد ریال نیز شاکیان از حقوق حقه خود گذشت کردند.

ابوالفضل مرادآبادی با اشاره به افزایش گذشت در بین مردم خاطر نشان کرد: در سال ۹۵ حدود ۵۸ میلیارد ریال گذشت رضایتمندانه صورت پذیرفت که با تلاش های انجام گرفته از سوی ستاد دیه این مبلغ در سال ۹۶ به ۱۲۶ میلیارد ریال افزایش یافت که نشانگر افزایش ۱۲۰ درصدی گذشت رضایتمندانه در بین مردم است.

مدیرعامل ستاد مردمی دیه استان قزوین اظهار داشت: در راستای آزادی زندانیان حدودا نوزده میلیارد و دویست میلیون ریال از سوی بانک های عامل تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان واجد شرایط پرداخت شده است که تاکنون مبلغ ۱۰ میلیارد ریال آن جذب شده و الباقی در مرحله معرفی ضامن است و در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۶ مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان پرداختی ستاد دیه به مددجویان پرداخت شده است.

مرادآبادی افزود: ستاد دیه هر سال نسبت به آزادی مددجویان جرائم غیر عمد اقدام می نماید که لازم است در این خصوص فرهنگ سازی بیشتری انجام پذیرد تا شاهد افزایش کمک های مردمی باشیم تا موجبات آزادی مددجویان بیشتری فراهم گردد.

وی در پایان خدمت به خلق محروم جامعه را یک عنایت الهی برشمرد و افزود: در حوزه مسائل اجتماعی کمک به نیازمندان ارزش فراوانی دارد که با توجه به وضعیت خاص سلب آزادی از بدهکاران مالی یا دیه حمایت از این افراد شاید بیشترین اهمیت را داشته باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار