ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 142333
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۵:۱۶
مدیر کل سازمان بهزیستی استان قزوین:
شاخص : مدیر کل سازمان بهزیستی استان قزوین با اشاره به ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان اذعان داشت:شرایطی فراهم شده که هیچ سالمند و بیمار روانی مزمن پشت نوبت خدمات دریافت نگهداری در منزل نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا وارثی مدیر کل سازمان بهزیستی قزوین پیش از ظهر امروز در شورای اداری استان استانداری که با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار کرد: تمام مردم و مسوولین باید نسبت به مسائل اجتماعی در جامعه حساس باشند زیرا این مشکلات در زندگی تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

وی افزود: اگر نظام‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و بهداشتی در انجام خدمات دچار سستی، تاخیر و تعلل شوند آسیب‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت.

این مسوول ابراز کرد: جامعه و خانواده، دولت و نهادهای مدنی و رسانه‌های جمعی به عنوان ۳ قطب اصلی و تاثیرگذار در جهت کاهش و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی هستند که باید همگام با هم برنامه‌ریزی و عمل کنند.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان قزوین در ادامه تصریح کرد: دولت به تنهایی و بدون حضور مردم و نهادهای مدنی نمی‌تواند مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را حل کند.

وارثی ابراز کرد: سازمان بهزیستی با بیش از ۱۵۰ خدمت و وظیفه در ساماندهی جامعه هدف به دنبال ارتقای کیفیت، نشاط  اجتماعی و عدالت در بهتر زیستن برای آحاد مردم تلاش می‌کند.

وی عنوان کرد: ۳۰ هزار مددجوی اصلی و ۹۹ هزار خانواده مددجو جامعه هدفسازمان بهزیستی استان قزوین از تمام خدمات سازمان قبل از تولد و تا بعد از فوت بهره می‌برند.

این مسوول با اشاره به ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان اذعان داشت: شرایطی فراهم شده که هیچ سالمند و بیمار روانی مزمن پشت نوبت دریافت خدمات نگهداری در منزل نمی‌باشد.

وارثی تصریح کرد: پوشش صددرصدی طرح cbr در مناطق روستایی، ایجاد بیش از ۵۷۳ اشتغال پایدار تحت حمایت پوشش بیمه ای، ساماندهی ۳ هزار و ۵۶۵ مسکن برای جامعه هدف و هزار و ۲۱ واحد مسکونی برای مدد جویان و زنان سرپرست خانواده از دیگر اقدامات لازم در سازمان بهزیستی است.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان قزوین با بیان اینکه ۴۹  واحد مسکونی برای خانواده‌های ۲ معلول به بالا به بهره برداری خواهد رسید، گفت: رشد ۱۲ درصدی مراکز غیر دولتی، ایجاد  ۱۷۰۰ شغل پایدار برای افراد تحصیل کرده در حوزه سلامت اجتماعی، پوشش صددرصدی یک وعده غذای گرم برای تمام مناطق محروم و حاشیه‌های پرخطر شهری و ورستایی و غربالگری بینایی و شنوایی سنجی کودکان از دیگر خدمات ارائه شده در سطح استان است.

وی از توسعه ۱۳۳ درصدی در حوزه اورژانس اجتماعی خبر داد و گفت: تمام شهرهای استان قزوین، البرز، آبیک و محمدیه و اقبالیه به مراکز اورژانس مجهز شده و افتتاح خواهد شد.

این مسوول تشریح کرد: تاسیس مراکز حمایتی، آموزشی کودک و خانواده برای ساماندهی کودکان کار که در شهریور ماه سال گذشته آغاز به کار کرده توانسته بیش از ۱۸۱ مورد کودک کار را ساماندهی کند.

وارثی با اشاره به افززایش ۲۵ درصدی کیلینک های مددکاری بیان کرد: جلوگیری از بیش از ۳۵ مورد خودکشی از طریق مراکز اورژانس اجتماعی و خط ۱۲۳، تاسیس خانه مهر به صورت مشترک با همکاری اداره کل دادگستری برای ایجاد فضای مناسب جهت ارائه خدمات برای کودکان و فرزندان طلاق از دیگر خدمات است که تاکنون اراده شده است.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون بیش از ۵۶ طرح و برنامه سازمان بهزیستی افزوده شده است که متناسب با نیازهای جامعه هدف امروز، ۳۱ طرح در قزوین، ۴ طرح در آبیک، ۸ طرح آوج، ۶ طرح در تاکستان، ۳ طرح در بویین زهرا و  ۱۲ طرح در البرز با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

وی از آغاز به کار دادگاه درمان مدار خبر داد و گفت: گسترس و توسعه مراکز ارائه خدمات کاهش آسیب در تمام شهرستان‌ها آغاز شده و هدف ما بر مبنای پوشش صددرصدی ارائه خدمت خواهد کرد.

وارثی در انتها بیان کرد: استان قزوین به عنوان چهارمین استان دارای کمپ اعتیاد بانوان، در این زمینه آغاز به خدمکاتن کرده که تاکنون توانسته ۱۰ نفر از افراد مقیم استان را جذب کند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار