ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61419
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۱۵
رئیس اتاق اصناف قزوین اعلام کرد
شاخص : رئیس اتاق اصناف شهرستان قزوین گفت: طرح ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه کسب در قزوین اجرا می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، عبدالحسین کولجی با اشاره به ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز در قزوین، اظهار کرد: اتاق اصناف خدمات گسترده ای در چهار دهه اخیر داشته و نباید اجازه داد وجود برخی واحدهای بدون مجوز به این تلاش های سازنده خدشه ای وارد کند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان قزوین با بیان اینکه فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه کسب یکی از مهمترین معضلات اصناف است، تصریح کرد: اغلب موارد گرانفروشی، تقلب، کم فروشی و عرضه کالاهای غیراستاندارد از طریق واحدهای فاقد پروانه صورت می گیرد که باید هرچه سریعتر به این مسئله پایان داده شود.

این مسئول فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه را خلاف قانون نظام صنفی دانست و گفت: عمده واحدهای صنفی بدون پروانه، توزیعی هستند و کالاهای غیررسمی و قاچاق به راحتی در این واحدها بدون پروانه به فروش می‌رسد.

کولجی تصریح کرد: واحدهای صنفی بدون پروانه کسب با قولنانه راه اندازی و به راحتی نقل مکان می‌کنند و به بستر آماده ای برای عرضه کالاهای قاچاق و غیرقانونی تبدیل می‌شوند.

در انتها با اعلام اینکه استان قزوین دارای ۱۵ هزار و ۷۱۵ واحد صنفی است، افزود: هزینه ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز حدود ۸۰۰ هزار تومان است که این مبلغ هم از طریق اتحادیه ها صرف هزینه خدمات رسانی به خود این واحدها می شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار