سانحه رانندگی در اتوبان زنجان ـ قزوین ۵کشته برجای گذاشت+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 152678
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
شاخص : معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: تصادف شدید بین یک دستگاه خودروی سواری پژو ۲۰۶ و اتوبوس در اتوبان زنجان ـ قزوین پنج کشته بر جای گذاشت.

قدیر موسی خانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: تصادف شدید بین یک دستگاه خودروی سواری پژو ۲۰۶ و اتوبوس در اتوبان زنجان ـ قزوین پنج کشته بر جای گذاشت.

وی افزود: در پی تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین در ساعت ۱۶ و ۲۱ دقیقه روز دوشنبه ۱۳ آذرماه سال ۱۳۹۶ از وقوع تصادف شدید بین یک دستگاه خودروی سواری پژو ۲۰۶ و اتوبوس در لاین جنوبی اتوبان زنجان ـ قزوین خبر داده شد که بلافاصله ستاد فرماندهی این سازمان ۲ اکیپ مخصوص امداد نجات و اطفاء حریق را از ایستگاه های شماره چهار مینودر و پنج پونک به محل حادثه رهسپار کرد.

این مسئول عنوان کرد: در جریان این حادثه خودروی سواری پژو ۲۰۶ در مسیر حرکت از زنجان به سمت قزوین ، ۲ کیلومتر قبل از عوارضی شماره سه به دلایل نامشخصی کنترل خود را از دست داده و به شدت با قسمت عقب یک دستگاه اتوبوس برخورد کرده که منجر به کشته شدن تعداد چهار نفر ( دو نفر آقا و دو نفر خانم ) و مصدومیت شدید یک نفر آقا می گردد، که شخص مصدوم نیز متاسفانه پس از اعزام به مراکز درمانی بعلت شدت جراحات وارده جان خود را از دست می دهد .

معاون عملیات سازمان آتش نشانی قزوین با اشاره به اینکه نیروهای آتش نشانی اقبالیه قبل از رسیدن آتش نشانان قزوین در محل حادثه حضور داشتند گفت: آتش نشانان اعزامی بلافاصله پس از رسیدن به محل با نصب علائم هشدار دهنده در اطراف محل حادثه و جلوگیری از نشت سوخت و قطع جریان برق خودروها از وقوع آتش سوزی و بروز تصادفات بعدی جلوگیری کرده و با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی نسبت به برش اتاقک درهم پیچیده خودرو و خارج کردن سرنشینان و تحویل آنها به عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه اقدام کردند.

موسی خانی در ادامه با اشاره به حضور کارکنان اورژانس ، هلال احمر ، نیروی انتظامی و پلیس راهور در صحنه حادثه خاطرنشان کرد: آتش نشانان با خارج کردن خودروها از صحنه حادثه و انتقال آنها به حاشیه بزرگراه نسبت به تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی و پلیس راهنمایی اقدام کرده  و به ماموریت خود پایان دادند.

 این مسوول از شهروندان درخواست کرد: نسبت به رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و حفظ سرعت مجاز وسیله نقلیه در تمامی ساعات شبانه روز دقت کافی را به عمل آورند.

 

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار