سایه تفکر کاپیتالیسم غرب بر حوزه‌ ادبیات نمایشی در ایران
کد خبر: 109049
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۵۳
کارشناس علوم استراتژیک هشدار داد:
شاخص : کارشناس علوم استراتژیک گفت: متاسفانه امروز تفکر کاپیتالیسم غرب در حوزه‌ ادبیات نمایشی در حال اجراست، که با این تفکر و جای خالی افرادی مانند سلحشور و آوینی؛ تربیت و تولید نیروی انقلابی استمرار نخواهد داشت.

علیرضا عاقل‌زاده استاد علوم استراتژیک در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از دانشجویان به عنوان یک رسانه یاد کرد و گفت: دیدگاه فرهنگی و دغدغه‌مندی دانشجویان در مسائل جامعه نسبت به عوام، جایگاه برتری دارد.

وی رسانه را مهم‌ترین نیاز جامعه‌ امروز و انقلاب اسلامی دانست و گفت: پدیده رسانه فقط محصور به سرزمین ما نیست و دارای فرهنگ و قدمت بسیار قوی می‌باشد.

عاقل زاده سینمای امروز جهان را سینمای استراتژیک عنوان کرد و افزود: از بین تمامی رسانه‌های، موجود سینما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

این استاد استراتژیک ابراز کرد: همه جامعه باید برای رسیدن به وضع مطلوب در رسانه، که هم طراز با انقلاب و فضای انقلابی باشد برنامه‌ریزی داشته باشند.

این فعال رسانه ادامه داد: سینمای استراتژیک دارای دو مولفه مهم و محوری (امنیت ملی و قهرمان پروری) است، که در نظر دارد با این دو مولفه، قدرت خود را به دنیا ثابت کند.

وی در ادامه گفت: آنچه که امروز در حوزه‌ ادبیات نمایشی در حال اجراست، تفکر کاپیتالیستی غرب می‌باشد که متاسفانه برای مقابله با این تفکر با جای خالی افرادی مانند سلحشور و آوینی؛ تربیت و تولید نیروی انقلابی تمام شده و استمرار نخواهد داشت.

عاقل زاده با تاکید بر اینکه تربیت نیروی انسانی در زمینه مفاهیم انقلاب ضروری است، بیان کرد: اگر به این مهم توجه نکنیم در آینده ‌نه چندان دور به مرحله‌ای خواهیم رسید که دیگر فیلمساز قابل اعتنایی که بتواند مفاهیم انقلاب را به تصویر درآورد، نخواهیم داشت.

وی، استراتژی غرب در حوزه سینما را دین گریز و در حوزه سیاست را نهی افراطی گری دانست و بیان کرد: در جنگ نرم، غربی‌ها تلاش می‌کنند تا با قدرتی که در دست دارند به جهانیان تفهیم کنند که حوزه‌ رسانه فقط در دست جهان سرمایه‌دار است .

این فعال رسانه در انتها گفت: ما وظیفه داریم برای مقابله با این تفکر به دنبال راهکار باشیم تا بتوانیم کشورمان را از این اتهامات نجات دهیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار