ایران جانبی

» ۱۰۹داوطلب در استان قزوین ثبت‌نام کردند
کد خبر: 200128
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
در پنجمین روز نام‌نویسی انتخابات؛
شاخص : ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در قزوین در روز پنجم به ۱۰۹ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، پنجمین روز از ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی از صبح امروز همزمان با سراسر کشور در استان قزوین آغاز شد.

طبق اعلام رئیس ستاد انتخابات استان نیز روز گذشته با پایان چهارمین روز ثبت‌نام، تعداد داوطلبین در این استان به ۶۳نفر رسید و  ۵۲نفر از داوطلبان مرد و ۱۱نفر از آن‌ها خانم هستند و کم سن‌ترین آن‌ها متولد ۱۳۶۸و مسن‌ترینشان متولد ۱۳۳۷ است.

۱۲نفر از داوطلبان در حوزه تاکستان، ۱۲نفر در حوزه بوئین زهرا و ۳۹نفر نیز در حوزه شهرستان‌های قزوین، آبیک و البرز قرار دارند که ۵نفر از آن‌ها از طریق وزارت کشور و ۳۵نفر با مراجعه به فرمانداری قزوین ثبت‌نام کرده‌اند.

با آغاز ثبت‌نام در روز پنجم نیز شاهد روز شلوغی از همان ساعات اولیه صبح در فرمانداری قزوین بودیم به طوری که امروز علاوه‌بر چند داوطلب نیز شاهد حضور کاندیداهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی هم هستیم که  فاطمه محمدبیگی، لطف‌الله سیاهکالی مرادی، محمدباقر آقاعلیخانی و میثم پیله‌فروش نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با حضور در ستاد انتخابات شهرستان قزوین، برای شرکت در رقابت انتخاباتی ثبت‌نام کردند.

امروز ۲۷نفر در حوزه انتخابی شهرستان قزوین ثبت‌نام کردند

طبق آمار نهایی امروز ۲۷ نفر در حوزه قزوین، البرز و آبیک ثبت‌نام کردند که ۲۶ نفر با حضور در فرمانداری قزوین و ۱ نفر با حضور در وزارت کشور ثبت‌نام کردند.

از این تعداد ۲۴ داوطلب مرد و ۳داوطلب زن هستند که ۲۱ نفر دارای مدرک فوق لیسانس، ۵ نفر دکتری و ۱ نفر هم تحصیلات حوزوی هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین از ثبت نام ۱۰۹ نفر تا پایان روز پنجم ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

منوچهر حبیبی گفت : تعداد ثبت نامی های داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان روز پنجم ۱۰۹ نفر است که از این تعداد ۶۶ نفر از حوزه قزوین ، البرز و آبیک ، ۲۶نفر از بوئین زهرا و تعداد ۱۷ نفر تاکستان می باشد .

از مجموع ۱۰۹ نفر ثبت نامی ، ۹۳ نفر مرد و ۱۶نفر زن می باشند که نسبت به دوره گذشته ۷۸درصد افزایش را نشان می دهد.

مدرک تحصیلی ۹۱ نفر فوق لیسانس ، ۱۴ نفر دکتری و ۴ نفر حوزوی می باشد .

پائین‌ترین سن ثبت نام شده ، متولد ۱۳۶۸ و مسن ترین نیز متولد ۱۳۲۴ است.

از این تعداد ثبت نام شده تا روز پنجم ، ۲ نماینده فعلی مجلس و ۲ نماینده نیز از نمایندگان ادوار می باشند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار