ستاره‌های دنیا را در «ناگفته» دور هم جمع کردم
کد خبر: 109824
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۰
شاخص : اثر «ناگفته» دو سال پیش برای اولین بار در تاریخ خاورمیانه منتشر شد و در مجموع 42 برنده جایزه "گرمی" در این اثر دور هم جمع شدند.

به گزارش شاخص نیوز؛ حافظ ناظری خواننده جوانی است که این روز ها سر و صدای زیادی با آلبوم «ناگفته» به پا کرده و توانسته چندین جایزه بین المللی را نصیب خود کند. او در سال ۲۰۱۵ با این آلبوم برای اولین بار در تاریخ خاورمیانه در شش بخش نامزد دریافت جایزه گرمی شد و توانست برای اولین‌بار رتبه نخست فروش موسیقی کلاسیک دنیا را برای مدتی از آن خود کند.

ناظری پس از کسب این موفقیت ها به ایران آمده و با همراهی شهرام ناظری اقدام به برگزاری کنسرت این آلبوم کرده است؛ کنسرتی که با استقبال خوب مخاطبان همراه بوده و برگزاری اش در فضای باز برج میلاد با حضور چهار هزار تماشاچی حال و هوای متفاوتی به آن داده است.

به همین بهانه به سراغ این خواننده جوان کشورمان رفتیم تا با او گفتگویی درباره آلبوم «ناگفته» و کنسرت این آلبوم در ایران داشته باشیم.

آقای ناظری شما یک کنسرت ویژه برگزار کردید؛ چهار هزار نفر تماشاگر، فضای باز، برج میلاد؛ هر خواننده‌ای این شانس را ندارد؛ از حال و هوای کنسرت برای ما بگویید؟

باعث افتخار من است که این سعادت را داشتیم تا در مقابل چهار هزار نفر ایرانی فرهیخته و عاشق هنر و حامی هنر کنسرت برگزار کنم.

به نظر می رسد  ۴۲ نفر از آدم هایی که جایزه گرمی را برنده شدند در ساخت این آثار دست داشتند؛ این ارتباط‌ها چطور زده شد و چگونه این اتفاق افتاد با این تعداد افراد؟

همه چیز ساخته شده بود و من یک مجموعه‌ای از موزیسین‌ها و ستاره های دنیا را دور هم جمع کردم برای اثر «ناگفته» که دو سال پیش برای اولین بار در تاریخ خاورمیانه توسط کمپانی سونی منتشر شد و این اساتید در مجموع برنده ۴۲ جایزه گرمی بودند که همان اسکار موسیقی است.

نتیجه کار همان چیزی شد که در روز اول خودتان انتظارش را داشتید، بهتر شد یا بدتر؟

اثر پنج هزار ساعت طول کشید تا تمام شد؛ خیلی دوران واقعا دشوار و سختی بود اما من دوست داشتم. حالا که همچین اتفاق تاریخی برای ایران افتاده بود که کمپانی سونی اقدام به انتشار اولین اثر تاریخ خاورمیانه کرده بود، حق مطلب ادا شود و موجب شد این اساتید را دور هم جمع کردیم؛ پنج هزار ساعت طول کشید و دیگه حالا باید ببینیم نتیجه آن را مردم دوست داشتند یا نداشتند؛ مردم و تاریخ باید آن را قضاوت بکنند.

برنامه برای آینده چیست؟ این کنسرت جهانی خواهد شد با همین نوازنده‌ها یا با نوازنده های خارجی؟

کارهای من برعکس حرکت می کند؛ این کار اول جهانی شد و بعد به ایران آمد؛ این کنسرت را برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ در سالن لس آنجلس برگزار کردیم که بزرگترین کنسرت تاریخ موسیقی ایران شد. هفت هزار نفر شرکت کردند و همان موقع که زمان انتشار این کار بود. یک تور دور امریکا و کانادا انجام دادیم و بعد به ایران آمدیم؛ همانطور که گفتم کارهای من یکم برعکس است ما این کارها را کردیم و حالا با ورژن ساده اش به ایران رسیدیم.

منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار