ستاره پرسپولیس که استقلالی از آب درآمد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96036
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۲۳
شاخص : مدیرعامل سابق استقلال گفت: «عابدینی به خاطر ضربه‌ای که سر مهدی هاشمی‌نسب خورد، ناک‌اوت شده بود و خیلی دنبال مجیدی و دیگر بازیکن‌های ما رفت ولی در حسرت ماند.»

به گزارش شاخص نیوز،  ۸پرسپولیسی و تنها یک استقلالی‌؛ این وضع آبی‌ها در تیم منتخب بعد از انقلاب است که مردم در نظرسنجی ۹۰ آن را انتخاب کردند اما علی فتح الله زاده این انتخاب را قبول ندارد.

 اظهارات فتح الله زاده را در ادامه می خوانید:

* تیم منتخب مردم در نظرسنجی ۹۰ کامل شد و استقلالی‌ها ۸ تایی شدند.

– (خنده) چطور مگه؟

* از ۱۱ نفر، ۸ نفر پرسپولیسی هستند و فقط یک نفر استقلالی.

– می‌خواستند ۸ تایی شدن‌شان را جلوی ما جبران کنند. ما ۸ تا توپ درون دروازه‌شان کرده‌ایم. به نظر من این تیمی که انتخاب شده، یک تیم احساسی است. البته من برای همه کسانی که رأی دادند و البته انتخاب شدند، احترام قائلم ولی به نظرم چنین تیمی حاصل حضور احساسی پرسپولیسی‌هاست. فراموش نکنید استقلالی‌ها هم در نظرسنجی شرکت نمی‌کردند.

* چرا؟

– چون با برنامه ۹۰ قهر کرده بودند.

 * اگر قهر بودند، چطور به زرینچه رأی دادند؟ یا مهدی رحمتی هم در همان روزها در نظرسنجی ۹۰ رأی آورد.

– اگر زرینچه را هم دیگر انتخاب نمی‌کردند، همه باید تعجب می‌کردیم. زرینچه یکی از بهترین‌های تاریخ فوتبال ماست. ببینید من دارم می‌گویم به لیست احترام می‌گذارم ولی این رأی احساسی هواداران بود. من این لیست را یک لیست فنی نمی‌دانم. اگر می‌خواهیم بهترین‌ها را انتخاب کنیم، باید نظر مربیان ایرانی را بپرسیم. ۱۰۰ تا مربی جمع شوند و بهترین‌ها را انتخاب کنند، آن‌موقع می‌بینید که چقدر بین این تیم و آن تیم تفاوت است. برای مثال مهدی پاشازاده که بعد از جام جهانی‌ در تیم منتخب جهان هم بازی کرد، در نظرسنجی ۹۰ جایی ندارد. این واقعاً نظرسنجی را زیر سؤال نمی‌برد؟ به خاطر همین من می‌گویم انتخاب‌ها احساسی بود. همان‌موقع آقای مایلی‌کهن که پرسپولیسی است، سرمربی تیم ملی بود. یادتان هست کم مهدی را بازی می‌داد؟ با این حال او از دید متخصصان فوتبال دنیا دور نماند.

 * آن‌موقع می‌گفتند مایلی‌کهن استقلالی‌ها را بازی نمی‌دهد. شما هم موافق بودید؟

– نه فکر نمی‌کنم. البته شاید پرسپولیسی بودن ایشان تأثیر داشته باشد ولی من فکر نمی‌کنم. مایلی‌کهن همان‌موقع مجیدی را دعوت می‌کرد و بازی هم می‌داد. خود علی پروین هم که پرسپولیسی تیر بود، بیشتر استقلالی‌ها را دعوت می‌کرد.

 * حرف از زرینچه شد، امیر عابدینی در مصاحبه‌ای گفت او به دفترش آمد و می‌خواست پرسپولیسی شود.

– اینها قصه و داستان است! با تمام علاقه‌ای که به عابدینی دارم، به نظرم شوخی کرده است. او به خاطر ضربه‌ای که سر مهدی هاشمی‌نسب خورد، ناک‌اوت شده بود و خیلی دنبال مجیدی و دیگر بازیکن‌های ما رفت ولی در حسرت ماند. می‌گفت باید کاری کنیم، جبران شود. کلک می‌زد بازیکن ما را ببرد ولی نتوانست.

 * خود ایشان که می‌گفت حتی زرینچه به دفترش رفت و لحظه آخر خودش به او گفت بهتر است به استقلال برگردد.

– ما هم کمی بعد جلساتی داشتیم. با ۴ تا بازیکن این تیم هم توافق کردیم که در همین تیم منتخب هم حضور دارند. یکی مهدوی‌کیا بود. ان‌شا‌ءالله ۴، ۵ سال دیگر اسم یکی دیگر را به همراه مدرک و سند رو می‌کنم. فعلاً اسناد را در اتاقم گذاشته‌ام.

منبع: صراط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار