سرانه تخت بیمارستانی در استان قزوین پایین است/ مرکز دیالیز شهرستان آوج احداث می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162502
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس:
شاخص : دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: سرانه تخت بیمارستانی در استان قزوین با توجه به فرسودگی و قدمت بیمارستان‌ها بسیار ضعیف است.

روح الله بابایی صالح نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، اظهار کرد: قزوین در حوزه بهداشت و سلامت یک نیاز اساسی به بیمارستان سوانح وسوختگی دارد که یکی از بزرگترین معضلات استان به شمار می‌رود.

وی افزود: بیماران و مصدومین بخش سوختگی به علت کمبود امکانات در قزوین به استان‌های همجوار همچون تهران، زنجان و رشت اعزام می‌شوند.

بابایی صالح در ادامه گفت: سال گذشته در بخش بودجه و اعتبارت بهداشت و درمان استان قزوین توانستیم بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی را وارد ردیف بودجه‌ای کنیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: طی مکاتبه با دکتر نوبخت معاونت رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور احداث بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی در قزوین صادر شد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: ۳ میلیارد تومان اعتبار اولیه برای ساخت این بیمارستان اختصاص یافت که امیدواریم تاثیر مطلوبی در ارتقاء بخش بهداشت و درمان استان به ویژه مناطق محروم داشته باشد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سرانه تخت بیمارستانی در استان قزوین با توجه به فرسودگی و قدمت بیمارستان‌ها بسیار ضعیف است.

بابایی صالح  یادآور شد: در زمینه کمک به مناطق محروم دستوری از وزیر بهداشت در خصوص احداث و راه اندازی مرکز دیالیز شهرستان آوج  دریافت کردیم.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: مساعدت‌های مالی وزارت بهداشت و دستگاه‌های مربوطه جهت تامین تجهیزات مرکز دیالیز شهرستان آوج صورت خواهد گرفت و همچنین موافقت‌هایی از سوی دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

این نماینده مجلس درخصوص نارضایتی روستائیان از عدم پذیرش دفترچه‌های روستایی در بخش خصوصی گفت: خدمات این دفترچه‌ها مساعدت دولت به روستائیان است و در حوزه بخش خصوصی قرار نمی‌گیرد.

وی بیان کرد: هزینه‌های درمان دفترچه روستایی در بیمارستان‌های دولتی تنها ۳ درصد است که کمک بزرگی به روستائیان می‌باشد اما برای پذیرش این دفترچه‌ها در بخش خصوصی باید اعتبارات لازم از سوی دولت تامین گردد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار