Iranjb.ir

سرانه تخت بیمارستانی در قزوین یک سوم حد استاندارد است
کد خبر: 102739
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:
شاخص : معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: سرانه تخت بیمارستانی در قزوین 9 دهم به ازای هر هزار نفر جمعیت است که این میزان یک سوم حد استاندارد است.
۸۱۴۶۹۰۵۰-۶۲۱۱۵۲۷۱

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی در استان اعلام کرد: سرانه تخت بیمارستانی در قزوین ۹ دهم به ازای هر هزار نفر جمعیت است که این میزان یک سوم حد استاندارد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین در ادامه گفت: این رقم در کشور ۱٫۶ و در شرایط استاندارد، ۲٫۶ به ازای هر هزار نفر جمعیت است.

این مسئول خاطرنشان کرد: استان قزوین با توجه به جمعیت کنونی، دارای هزار و ۲۰۰ تخت در مراکز درمانی است و هزار و ۸۰۰ تخت کمبود دارد.

حبیبی با بیان اینکه استان قزوین دارای ۱۵ مرکز درمانی و بیمارستان دولتی و خصوصی است، ابراز امیدواری کرد: با رفع کسری تختخواب‌های بیمارستانی در مقایسه با سرانه جمعیت بتوان به استانداردهای جهانی و کشوری نزدیک شد.

وی بیان کرد: برای جبران این کمبودها مطالعات ساخت یک بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی انجام شده و ۱۰ هکتار زمین برای ساخت آن پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از افتتاح درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان قزوین با ۱۰ میلیارد ریال در سه طبقه خبر داد و عنوان کرد: این درمانگاه دارای بخش های پزشک عمومی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، جراحی، گوش، حلق و بینی، تست ورزش، عینک سازی، بینای سنجی، رادوگرافی، تزریقات و پانسمان است.

وی در انتها افزود: همچنین بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهر الوند نیز با همکاری شورا و شهرداری این شهر در حال تجهیز است، در محمدیه نیز ۲۷ تخت به زودی آماده پاسخگویی به نیاز مردم خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار