سرانه تخت بیمارستانی در قزوین یک سوم حد استاندارد است
کد خبر: 102739
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:
شاخص : معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: سرانه تخت بیمارستانی در قزوین 9 دهم به ازای هر هزار نفر جمعیت است که این میزان یک سوم حد استاندارد است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی در استان اعلام کرد: سرانه تخت بیمارستانی در قزوین ۹ دهم به ازای هر هزار نفر جمعیت است که این میزان یک سوم حد استاندارد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین در ادامه گفت: این رقم در کشور ۱٫۶ و در شرایط استاندارد، ۲٫۶ به ازای هر هزار نفر جمعیت است.

این مسئول خاطرنشان کرد: استان قزوین با توجه به جمعیت کنونی، دارای هزار و ۲۰۰ تخت در مراکز درمانی است و هزار و ۸۰۰ تخت کمبود دارد.

حبیبی با بیان اینکه استان قزوین دارای ۱۵ مرکز درمانی و بیمارستان دولتی و خصوصی است، ابراز امیدواری کرد: با رفع کسری تختخواب‌های بیمارستانی در مقایسه با سرانه جمعیت بتوان به استانداردهای جهانی و کشوری نزدیک شد.

وی بیان کرد: برای جبران این کمبودها مطالعات ساخت یک بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی انجام شده و ۱۰ هکتار زمین برای ساخت آن پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از افتتاح درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان قزوین با ۱۰ میلیارد ریال در سه طبقه خبر داد و عنوان کرد: این درمانگاه دارای بخش های پزشک عمومی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، جراحی، گوش، حلق و بینی، تست ورزش، عینک سازی، بینای سنجی، رادوگرافی، تزریقات و پانسمان است.

وی در انتها افزود: همچنین بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهر الوند نیز با همکاری شورا و شهرداری این شهر در حال تجهیز است، در محمدیه نیز ۲۷ تخت به زودی آماده پاسخگویی به نیاز مردم خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار