سردار سلیمانی همانند تیری است در چشم استکبار جهانی/ شهدا رفتند که ما با عزت زندگی کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 42098
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۴
پدر شهید احمدی روشن:
شاخص : پدر شهید احمدی روشن با بیان اینکه شهدا نرفته‌اند که برای آن‌ها گریه کنیم، گفت: شهدا رفتند که ما با عزت زندگی کنیم.

به گزارش شاخص، حاج رحیم احمدی روشن عصر امروز در یادواره شهدای دانشجو و شهدای هسته‌ای کشور که به مناسبت روز دانشجو در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد قزوین برگزار شد با اشاره به ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۳۲ که سه شهید دانشجو قربانی تشریف فرمایی نحس نیکسون شدند، اظهار کرد: دانشجویان امروز باید از ادامه‌دهندگان راه این شهیدان باشند.

وی با بیان اینکه برای درک مسیر شهدا ابتدا باید آن‌ها را بشناسیم، عنوان کرد: اینکه گفته می شود شهدا زنده‌اند یک حرف نیست بلکه کلام خداوند و دستور اکید قرآن است.

پدر شهید احمدی‌ روشن در ادامه با اشاره به رسیدن یقین قلبی خود به این موضوع توضیح کرد: روزی سر مزار مصطفی در امامزاده علی‌اکبر (ع) چیذر رفته و در دل با خود می گفتم خدایا آیا فرزند من در این قبر خوابیده یا همان کلام قرآن که تاکید می کند «شهدا زنده‌اند و نزد خدا روزی می خورند» در مورد مصطفای من نیز صدق می کند؛ فاتحه‌ای خواندم و داخل حرم امامزاده علی‌اکبر (ع) شدم، قرآن را باز کردم که درست همین آیه شریفه آمد و این پیام را به من داد که ای پدر شهید؛ زنده بودن شهدا از قوانین خداوند است.

وی افزود: در این آیه تاکید می شود هر گز نباید فکر کنید کسانی که در راه خدا شهید شده‌اند، مرده‌گانند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگار خود روزی می خورند.

این پدر شهید خاطرنشان کرد: گفته می شود به شهدایی که در جوار الهی آرام گرفته‌‍اند می گویند که شما نزد خدا به آرامش رسیده و روزی می خورید آیا خواسته‌ دیگری دارید و آن‌ها فقط می گویند که ما می خواهیم دوباره زنده شده و بارها و بارها در راه خدا شهید شویم و این نشان می دهد که شهدا به دنبال مقام قرب و رضای الهی هستند.

ادامه دادن راه شهدا وظیفه‌ای زینب‌گونه است

پدر شهید احمدی‌ روشن تصریح کرد: همه ما شاهد بودیم که بعد از شهادت شهدای هسته‌ای تعدادی از دانشجویان نگذاشتند پرچم آن‌ها بر زمین بیفتند و در حرکتی افتخارآفرین بسیاری از آن‌ها با تغییر رشته‌های دانشگاهی خود به فیزیک هسته‌ای نشان دادند که مقابل استکبار جهانی خواهند ایستاد و به ما خانواده‌های شهدا نشان دادند که باید قدم در مسیر شهدای خود بگذاریم و این وظیفه سنگینی است که بر دوش تک، تک ما گذاشته‌اند.

وی اضافه کرد: ادامه دادن راه شهدا وظیفه‌ای‌ زینب‌گونه‌ است و در پاسخ بسیاری از شماها که سوال می کنید مصطفی چطور مصطفی شد من وظیفه خود می دانم که مصطفی را برای شما شرح دهم.

این پدر شهید اذعان داشت: هر انسانی برای رسیدن به جایگاهی باید زمینه آن را در خود ایجاد کند؛ از جمله زمینه‌ها و ویژگی‌های رفتاری مصطفی احترام خاصی بود که برای من و مادرش قائل می شد و این حرف همکارانش که می گفتند زمانی مصطفی با تلفن حرف می زد در حالی که تمام قد خم می شد و سلام می داد متوجه می شدیم پدر یا مادرش پشت تلفن هستند؛ شاهدی بر این گواه است.

احمدی روشن با اشاره به تاثیر دعای پدر و مادر عنوان کرد: اگر پدر و مادر دعاگوی فرزندانشان باشند خدا مقام و عزت آن‌ها را بالا می برد همانطوری که امروز سردار قاسم سلیمانی همانند تیری در چشم استکبار جهانی است.

وی تاکید کرد: شهدا نرفته‌اند که ما برای آن‌ها گریه کنیم بلکه آن‌ها رفتند که ما با عزت زندگی کنیم و این حرف که ما نمی توانیم با شلاق مردم را به بهشت ببریم کفر است چراکه در طول تاریخ بشریت چه بسیار پیامبران، امامان و علما مامور شده‌اند که نگذارند ما جهنمی شویم.

گفتنی است در پایان از این پدر شهید از جانب مرتضی روزبه استاندار قزوین، مرتضی موسی‌خانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و مسئول حوزه بسیج دانشجویی این دانشگاه با تقدیم  تابلوی عکسی از شهید مصطفی احمدی روشن تقدیر شد.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار