سرسخت‌ترین هواپیمای جاسوسی+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73191
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۵
شاخص : هواپیمای جاسوسی U-2 برای اولین بار در سال 1955 ساخته شد و هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت هواپیماسازی لاکهید مارتین اخیرا اطلاعاتی را از جدیدترین مدل هواپیمای جاسوسی خود منتشر کرده است.

 به گزارش پایگاه شاخص،U-2 یکی از معدود هواپیماهایی است که هنوز هم پس از سالها در خدمت ارتش ایالات متحده قرار دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما Lockheed اخیرا جزئیات تازه ای را از هواپیمای جاسوسی successorکه از همان خانواده U-2 است رو نمایی کرده است.

این هواپیما به نام TR-X نام گذاری شده است. هواپیمای مفهومی یک نسخه تقویت شده و مخفیانه ای از ۶۰ سال طراحی است و می توان در ۱۰ سال آینده به خدمت گرفته شود.

مشخصات این هواپیما به این صورت است: طول بال های آن ۱۰۳ فوت (۳۱ متر) است؛ سرعت کروز یا گشت زنی آن ۴۷۵ مایل در ساعت (۷۶۴ کیلومتر در ساعت)؛ همچنینU-2 کلاهکی را به وزن ۵۰۰۰ پوند (۲۲۶۸ کیلوگرم) حمل می کند؛ و می تواند در ماموریت های گشت زنی خود تا ارتفاع طولی ۷۰۰۰۰ فوت (۲۱۰۰۰ متر) در کمتر از ۴۵ دقیقه پرواز کند.

سرسخت‌ترین هواپیمای جاسوسی+عکس

بر‌اساس اطلاعات Lockheed، هواپیمای جاسوسی در این ارتفاع می تواند مساحت حدود نواحی خارجی مرزها را تحت نظارت خود داشته باشد.

یکی از تغییرات اساسی درباره TR-X این است که از لحاظ سرنشین می‌تواند اختیاری باشد. به این معنی که می تواند هم با سرنشین و هم بدون سرنشین مامورت‌های خود را انجام دهد. این ویژگی می‌تواند نیروهای هوایی را دارای این امتیاز کند که در ماموریت‌های خطرناک بدون خلبان کارهای خود را انجام دهند.

گفته می‌شود با وجود پیشرفت‌های موفقیت آمیز، هواپیمای U-2 در سال ۲۰۱۹ به پایان خدمات سرویس دهی خود می‌رسد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: صراط

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “سرسخت‌ترین هواپیمای جاسوسی+عکس”

  1. امیران گفت:

    اینها معنی مذاکره با آمریکا را کاملا” میفهمند ولیکن منافع آنها اقتضا میکند که خودشان را ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار