سرقت اطلاعات بانکی از طریق بدافزاری با توانایی خواندن کارت های مغناطیسی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 139337
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
شاخص : اين روزها همه مردم حداقل يک کارت بانکی در اختيار دارند که خريدها و پرداخت های خود را با آن انجام می دهند.

به گزارش شاخص، این روزها همه مردم حداقل یک کارت بانکی در اختیار دارند که خریدها و پرداخت های خود را با آن انجام می دهند. در اکثر کارت های موجود، اطلاعات دیجیتالی در نوار مغناطیسی (نوار مشکی رنگ پشت کارت) ذخیره شده و هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان یا خودپرداز، خوانده می شوند.

حالا خبر می رسد هکرها موفق شده اند با توسعه یک بدافزار و نصب آن روی پایانه های خرید فروشگاه های زنجیره ای لباس «Buckle» در آمریکا، اطلاعات کارت های بانکی مشتریان را به سرقت ببرند. جالب است بدانید که بدافزار مذکور به مدت ۶ ماه از ابتدای آبان سال گذشته تا پایان فروردین امسال بدون جلب توجه روی سیستم های فروشگاه ها حضور داشته است.

هکرها با خوانش کارت های مغناطیسی، اطلاعات حساب افراد را به سرقت می برند
هکرها با استفاده از روش تازه و خوانش نوارهای مغناطیسی توسط بدافزار، اطلاعات حساب بانکی از قبیل نام صاحب حساب، شماره و تاریخ انقضای کارت را به دست آورده اند؛ اما هنوز معلوم نیست چند نفر قربانی این حمله سایبری شده و چرا سارقان هنوز از اطلاعات به دست آمده سوء استفاده نکرده اند.

ماجرای مورد اشاره مشکلات امنیتی کارت های مغناطیسی را یک بار دیگر به همگان ثابت کرد و نشان داد هکرها می توانند به راحتی و بدون شناسایی شدن، اطلاعات بانکی افراد را از طریق کارت های مذکور به دست آورند.

نکته بسیار مهم اینجاست که اکثر بانک های کشور ما نیز از همین فناوری در کارت های خود استفاده می کنند و تکنولوژی های ایمن تری مانند چیپ های ارتباطی و NFC هنوز در بانک های ایرانی فراگیر نشده اند.

اتفاق اخیر می تواند زنگ خطری برای بانک ها و مؤسسات مالی در سراسر دنیا باشد و این سازمان ها باید سیستم های امنیتی و ارتباطی خود را بیش از پیش مورد تقویت و ارتقا قرار دهند.

منبع:Engadget

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار