سرقت پیچیده ۷۵۰ میلیونی از صرافی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57642
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۱۰
شاخص : رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در محل سرقت از صرافی عماد در خیابان منوچهری حضور یافت و جزئیات این سرقت را تشریح کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی فاتب در جریان بازسازی صحنه سرقت صرافی عماد در خیابان منوچهری تهران به جزئیات این سرقت اشاره و اظهارداشت: در تاریخ ۱۳ فروردین سال جاری صاحب یک مغازه صرافی متوجه سرقت از طریق ایجاد سوراخ در دیوار پشتی مغازه و ۳ دیوار ملک‌های مجاور شده و موضوع را به پلیس گزارش می‌دهد.

رئیس پلیس آگاهی فاتب تصریح کرد:ماموران پلیس به سرعت در سر صحنه حاضر شده و تحقیقات را شروع می‌کنند و از طریق شواهد متوجه سوراخ شدن دیوارهای ملک‌های مجاور و در نهایت دیوار صرافی مورد نظر و بریدن گاوصندوق و تخلیه محتویات می‌شوند.

وی ادامه داد: سارقان حافظه دوربین‌ها را پاک کرده و دوربین‌ها را به سرقت برده بودند اما به توجه به لطف خدا و ماموران پایگاه نهم ، ماموران موفق به شناسایی دو نفر سارق در این زمینه می‌شوند که یکی از آنها به خارج از کشور متواری شده بود و نفر بعدی را دستگیر می‌کنند.

این مقام ارشد آگاهی تهران به اقرارد متهم دستگیر شده پرداخت و گفت: متهم اقرار کرد با توجه به تعطیلات نوروز و در طول ۳ روز اقدام به سوراخ کردن دیوار کرده و سرقت را انجام داده‌اند، یعنی ۸ فروردین‌ماه سرقت را شروع کرده و روز ۱۲ این سرقت به پایان رسید.

سرهنگ محمدیان به کشف بخش زیادی از اموال مسروقه اشاره کرد و افزود: طبق اظهارات مالباخته مقداری ارز خارجی، انواع سکه به همراه پول داخلی که مجموعاً ۷۵۰ میلیون تومان می‌شد به سرقت رفته بود و حدود ۶۰۰ میلیون تومان از سارق کشف شد.

این مقام ارشد آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: نفر دیگر متواری است و تلاش در جهت شناسایی محل اختفاء وی در دستور کار است حتی پلیس اینترپل نیز وارد شده است چرا که متهم دستگیر شده که پسرخاله نفر متواری است اظهارداشته وی به آمریکا گریخته است.

وی در پاسخ به پرسش فارس در مورد مدت زمان دستگیری سارقان بعد از ارتکاب سرقت، اظهارداشت: این دستگیری بیشتر از یک ماه طول نکشید.

رئیس پلیس آگاهی فاتب این سرقت را کاملاً برنامه‌ریزی شده عنوان کرد و گفت: این دو سارق ۳ دیوار را سوراخ کرده و وسایل برش لازم برای گاوصندوق را نیز به همراه داشتند و کاملاً حرفه‌ای عمل کرده‌اند و مسلماً از فیلم‌های خارجی در این زمینه الگو گرفته‌اند.

لازم به ذکر است که یکی از افسران پرونده سرقت از صرافی عماد نیز در حنه بازسازی سرقت اظهارداشت که سارق اصلی چند مغازه پایین تر از صرافی عماد مغازه داشته و با اقدامی برنامه‌ریزی شده به این سرقت دست زده است چرا که ابتدائاً دیوار ۷۰ سانتی مغازه را از طریق مغازه متروکه‌ای که در جنب این صرافی است سوراخ کرده، سپس دوربین‌ها را برداشته و در نهایت گاوصندوق ۷۰۰ کیلویی را با استفاده از دستگاه فرز سوراخ کرده است و محتویات را به سرقت برده است.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • ۲ ملی پوش والیبال استان در مسابقات آسیایی
 • وزیر کار به قزوین سفر می‌کند
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • آخرین اخبار