سرمایه گذاری در پدافند غیر عامل تضمینی برای آسایش و آرامش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 176318
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۴:۴۴
فرمانده انتظامی استان قزوین عنوان کرد
شاخص : فرمانده انتظامی استان قزوین گقت: سرمايه گذاری در پدافند غیر عامل تضميني برای آسايش و آرامش و از جمله موثرترين و پايدارترين روش های دفاع در مقابل تهديدات است.

سردار مهدی محمودی فرمانده انتظامی استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: نیروی انتظامی در شرایط و بحران های مختلف نقش محوری در برقراری نظم و امنیت دارد به همین منظور رعایت اصول پدافند غیر عامل در اولویت های برنامه کاری این نیرو قرار دارد.

️ این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا(مد ظله العالی) در این مورد می فرمایند: اگر محافظت نظامی (پدافند غیرعامل) نباشد، تمامی دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی و علمی و سیاسی در یک نصف روز هدر می رود.

وی با اشاره به تقسیم بندی تهدید در ادبیات استراتژیک به تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی یا انسان ساخت گفت: در تعریفی که از پدافند غیر عامل شده است در واقع موضوع پدافند غیر عامل تهدیداتی با منشا دشمن است و منشا طبیعت را در قالب مدیریت بحران و حوادث طبیعی دنبال می کنند.

فرمانده انتظامی استان یادآور شد: با توجه به وجود تهدیدات بالقوه دشمنان و خطراتی که متوجه کشور است و همچنین تهدیدات طبیعی و غیرطبیعی؛ توجه به پدافند غیر عامل امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل یعنی پیش بینی و برنامه ریزی، و آمادگی برای واکنش سریع است اظهار داشت: سرمایه گذاری در پدافند غیر عامل تضمینی برای آسایش و آرامش و از جمله موثرترین و پایدارترین روش های دفاع در مقابل تهدیدات است.

سردار محمودی تصریح کرد: نهادینه سازی اصول پدافند غیرعامل؛ شناخت محیط و تدوین راهبردها، سیاست ها، کاهش آسیب پذیری زیرساخت ها و مراکز حیاتی، حساس و مهم، ارتقاء عزم ملی، در خصوص رعایت اصول پدافند غیر عامل و تولید دانش فنی و بهره گیری از فن آوری های مناسب و روزآمد کشور از مهمترین موضوعات در پدافند غیر عامل اشت.

وی افزود:امروزه پدافند غیرعامل به عنوان یکی از موثرترین و پایدارترین روش های دفاع در مقابل تهدیدات، مدنظر اکثر کشورهای جهان قرار دارد و حتی کشورهای برخوردار از توان نظامی بسیار بالا به این موضوع به صورت ویژه ای توجه دارند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه کاربردی ساختن اصول پدافند غیرعامل جامعه را در برابر تهدیدات مصون ساخته و باعث کاهش آسیب پذیری ها خواهد شدخاطر نشان کرد: با توجه به موقعیت راهبُردی کشور کسب این توانمندی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و توان عملی نیـروهای مسلح هر کشور به رعایت اصول راهبردی(آمادگی آفندی و پدافندی) در مواقع بحرانی بستگی دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار