سرمایه ‌گذاری هیئت فرانسوی در مجتمع گوشت زیاران
کد خبر: 104860
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۱۸
استاندار قزوین خبر داد
شاخص : استاندار قزوین در دیدار با هیئت سرمایه گذاری فرانسوی گفت: آمادگی هرگونه همکاری برای تحقق سرمایه گذاری این هیئت در مجتمع گوشت زیاران را داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، فریدون همتی در دیدار با هیئت سرمایه گذاری فرانسوی با اعلام آمادگی هرگونه همکاری برای تحقق سرمایه گذاری این هیئت در مجتمع گوشت زیاران اظهار کرد: در آینده تجربه همکاری و سرمایه گذاری مشترک در این بخش توسعه می یابد.

استاندار قزوین تصریح کرد: مجتمع گوشت زیاران از ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه بالایی در زمینه های مختلف برخوردار است که باید بتوانیم همه این ظرفیت ها را فعال و با راه اندازی صنایع تبدیلی چرخه تولید در این مجموعه را تکمیل کنیم.

نماینده هیئت فرانسوی هم در این دیدار گفت: در این سرمایه گذاری بهترین نژادهای گاو و گوسفند را وارد ایران کرده تا بتوانیم گوشت سالم و مرغوب را روانه بازار و به دست مصرف کننده برسانیم.

غفاری مدیر اجرایی مجتمع گوشت زیاران سیمرغ استان قزوین هم اعلام کرد: این مجتمع در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ هکتار بنا شده که یک هزار و ۳۰۰ نفر هم در آن مشغول به کار هستند.

این مسئول ادامه داد: سالانه ۴۰۰ هزار راس دام سبک و ۹۰ هزار راس دام سنگین در این مجتمع پرواربندی و کشتار می شود.

وی در انتها افزود: در حال حاضر این مجتمع هفت درصد از تخم مرغ کل کشور را تامین می کند و علاوه بر آن سالانه ۳۵ میلیون قطعه جوجه یک روزه روانه بازار می کند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار