سرمایه‌گذاری ۶۰ طرح اقتصادی در روستاهای شاخص قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61713
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۳۹
مجری شناسایی ظرفیت سرمایه‌گذاری روستایی استان اعلام کرد
شاخص : مجری طرح شناسایی ظرفیت سرمایه‌گذاری مناطق روستایی استان قزوین گفت: 60 طرح اقتصادی با توجه به ظرفیت روستاها و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مدیریت محلی اجرا می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، مهدی پورطاهری با اعلام سرمایه‌گذاری اقتصادی در ۲۰ روستای شاخص قزوین، اظهار کرد: این سرمایه گذاری شامل ۶۰ طرح اقتصادی با توجه به ظرفیت روستاها و با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مدیریت محلی اجرا و برای هر روستا دو طرح اقتصادی عملیاتی خواهد شد.

مجری طرح شناسایی ظرفیت سرمایه گذاری مناطق روستایی استان قزوین بیان کرد: روستاهای این استان از ظرفیت بالایی برخوردارند که با شناسایی و ساماندهی این ظرفیت‌ها می‌توان گام بزرگی در راستای تحقق توسعه روستاها برداشت.

این مسئول تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که ۵۰ درصد از طرح‌های ارائه شده با سرمایه‌گذاری فردی و ۵۰ درصد دیگر نیز از طریق سرمایه‌گذاری گروهی می‌تواند اجرا شود.

پورطاهری اعلام کرد: در هر روستا حداقل ۱۵ نفر و در ۲۰ روستای نمونه، در مجموع ۳۰۰ نفر مشارکت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: به منظور شناسایی ظرفیت‌های هر روستا باید یک برند مختص محصول خاص در مناطق مطرح شده و از آن در طرح‌ها به خوبی استفاده شود.

استاد دانشگاه تربیت مدرس در انتها افزود: علاوه بر محصولات کشاورزی و باغی، مصنوعات فلزی، صنایع دستی، گچ کاری، کاشی کاری و نجاری نیز از فعالیت های اقتصادی هستند که برای سرمایه گذاری انتخاب شده اند.

استان قزوین دارای ۸۴۲ روستای دارای سکنه است که حدود ۲۷ درصد جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان را در خود جای داده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار