سرکرده تیپ خارجی‌های داعش کیست؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119930
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵
شاخص : آمریکا اخیرا نام عبد الاله حمیش، تبعۀ فرانسوی مغربی الاصل، را در فهرست سیاه تروریست های خارجی ثبت و او را سرکردۀ تیپ خارجی های داعش معرفی کرده است.
به گزارششاخص نیوز، پایگاه اسکای نیوز نوشت واشنگتن اعلام کرده که عبد الاله حمیش سرکرده تیپ داعشی های خارجی است که تعداد نیروهایش به ۳۰۰ نفر می رسد. او یک سرباز فرانسوی بود که به داعش پیوست، آمریکا حمیش را طراح اصلی حملات ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ میلادی پاریس و همچنین بروکسل، معرفی کرده است.

وی نوامبر ۱۹۸۹ در کشور مغرب متولد شد و پیش از آنکه در فوریه ۲۰۱۴ راهی سوریه شود، ۱۰ سال در شهر لونیل (جنوب فرانسه) سکونت داشت. گفته شده که حمیش همان ابو سلیمان است که برخی او را یکی از عاملان حملات پاریس می دانند، گرچه نام وی بر اساس گزارش دفتر دادستان پاریس در این پرونده درج نشده است.

وزارت امور خارجه آمریکا معتقد است وی هسته جنگجویان خارجی اروپایی داعش را تشکیل داده است که در برخی مقاطع زمانی شمار افرادش به ۳۰۰ نفر رسیده است و مسئولیت حملات در داخل و خارج سوریه و عراق را عهده دار می باشد.

وزارت امور خارجه آمریکا نام عبدالله احمد المشهدانی را نیز در فهرست سیاه تروریست های خارجی خود ثبت کرده که یک عراقی است و مسئول پذیرش جنگجویان خارجی و انتقال داوطلبان اجرای حملات انتحاری داعش می باشد.

منبع:  صراط

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار