سریال "کشیک قلب" توهین و تخریب آشکار جامعه پرستاری است
کد خبر: 106558
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۲۴
نامه اعتراضی روابط عمومی نظام پرستاری قزوین به صدا و سیما
شاخص : بدنبال پخش سریال «کشیک قلب» و به تصویر کشیدن غیرواقع شرایط پرستاری و تخریب چهره و تحقیر جامعه بزرگ پرستاری، روابط عمومی نظام پرستاری قزوین طی یک نامه سرگشاده به ریاست سازمان صدا و سیما خواستار ورود به موضوع و پیگیری آن شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، به نقل از روابط عمومی نظام پرستاری قزوین بدنبال پخش سریال “کشیک قلب” و به تصویر کشیدن غیرواقع شرایط پرستاری و تخریب چهره، تضعیف و تحقیر جامعه بزرگ پرستاری که موجبات بی اعتمادی جامعه نسبت به این قشر زحمتکش و تاثیر گذار در نظام سلامت کشور را پایه گذاری میکند روابط عمومی نظام پرستاری قزوین طی یک نامه سرگشاده به ریاست سازمان صدا و سیما خواستار ورود به موضوع و پیگیری آن گردید.

ریاست محترم سازمان صدا وسیما
جناب آقای دکتر عبدالعلی علی عسکری

جامعه پرستاری کشور در کنار سایر اعضای تیم درمان شبانه روز ، در ایام تعطیل اعم از عزاداری ها و اعیاد و همچنین در ماه مبارک رمضان با دهان روزه و در این روزهای گرم در بخشهایی شلوغ که گاهی به علت کمبود تخت بر روی صندلی مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند . افتخار خود میداند که دردی از دردمندی را دوا کند.
هنوز فراموش نکرده ایم پرستارانی همچون پرستار فداکار محمد رضایی ثانی که در حین احیا بیمار مبتلا به آنفلوآنزا بر اثر تماس با ترشحات تنفسی بیمار جان خویش را از دست داد .
هنوز چشم پرستار سنندجی که توسط همراهان بیمار به ناحق نابینا شد را به یاد داریم و هنوز حادثه
ناگوار آتش سوزی یکی از امبولانس های شهر گیلان که یکی از فدارکارترین همکاران ما را در هنگام خدمت به کام مرگ کشید در ذهن ما به ماننده چراغی روشن است و ما را رنج میدهد . نه تنها این موارد تاکنون به تصویر کشیده نشده است که همدردی ساده ایی باشد با جامعه پرستاری کشور، هم اکنون صدا و سیما با تهیه و پخش فیلم غیر واقعی ” کشیک قلب ” چشم بر زحمات پرستاری بست .
گفتنی ست برای ساخت سریال پرستاران محصول کشور استرالیا که از همین شبکه از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۲ در ۴۹۳ قسمت روی آنتن شبکه یک صدا سیما جمهوری اسلامی ایران رفت و رکورد پخش یک سریال را از آن خود کرد ، در حدود ۴۰۰ پرستار و پزشک مشاوره تخصصی ارایه کرده اند. اما متاسفانه سریال ها و فیلم های صدا و سیما بخصوص ساخت داخل کشور مملو از موارد غیرعملی و غیر واقعی است . بطور مثال شوک قلبی از روی پیراهن ، آنژیوکت برعکس روی دست بیمار ،
سرم سبز غیر قابل تزریق که بیماروصل شده و بیشمار از این موارد که در این مقال نمی گنجد.
و این بارنیز فیلم کشیک قلب بار دیگر علاوه بر ارایه موارد غیرعلمی ، تصویری کینه ورزانه از پرستاری نشان داد که روح آنان را آزرد. این تصاویر باعث سلب اعتماد مردم نسبت به ایشان و ایجاد جوی منفی نسبت به این قشر زحمتکش میشود.
لذا روابط عمومی نظام پرستاری قزوین از مسولان صداوسیما می خواهد قبل از تولید هر اثر فرهنگی یا برنامه تلویزیونی که در سطح ملی پخش میشود ، در صورت عدم شناخت یک حرفه ، با مراجعه به سازمان یا نهاد حرفه ایی مربوطه اطلاعات واقعی و لازم را کسب کنند تا از بروز چنین اتفاقات فاجعه باری که حیثیت و تلاش قشری دلسوز و زحمتکش که یک جامعه دویست هزار نفری را شامل میشود را به بازی گرفته و یا موجبات سستی دیوار اعتماد بعنوان اولین اصل ارائه خدمات سلامت و ارتباط بین پرستاران و جامعه جلوگیری بعمل آید .و در نهایت بعنوان نماینده جامعه پرستاری قزوین اعلام می داریم که پرستاران با تحمل همه شرایط نامطلوب و با پذیرش همه کاستی ها در راه خدمت صادقانه زیر بار اینگونه حرمت شکنی ها و کینه ورزی ها نخواهند رفت چرا که این بی اخلاقی ها را نه تنها بی حرمتی به خودشان می دانند بلکه ترویج این بی اخلاقی ها را سدی در مقابل ارائه خدمات مطلوب به حساس ترین و آسیب پذیرترین قشر جامعه می دانند و از این رو به هیچ وجه کوتاه نیامده و ساکت نخواهند شد و از حضرتعالی خواستار توقف سریع پخش این سریال و همچنین اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار چنین اقدامات ضد فرهنگ در رسانه ملی را داریم.

روابط عمومی نظام پرستاری قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار