ایران جانبی

سستی در برابر دشمن ناشی از عدم شناخت درست خداست/ حاصل برجام نابودی سرمایه و زمان بود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 195306
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۳:۳۷
کارشناس دینی:
شاخص : کارشناس دینی گفت: این تفکر که حل مشکلات را در گرو پنج بعلاوه یک می‌داند ناشی از عدم شناخت کافی خداست و اگر دست جلوی کدخدا دراز کردی خداوند مسائل را طوری می‌‎چرخاند که کدخدا برجام را بر هم بزند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص، حجت الاسلام ساسان هادی پور در شب هفتم محرم در هیات حسین جان قزوین با بیان اینکه انسان باید مواظب باشد از امامش جانماند، اظهار کرد: “ترماه” با آن شجاعت و معرفتی که داشت و از اصحاب امیرالمونین بود از جامانده های کربلاست.

وی ادامه داد: جالب است که از اولین افرادی بود که آمده بود کنار حسین بن علی به شهادت برسد؛ همانطور که امروز ماهم می دانیم امام زمانی میخواهد بیاید و دوست هم داریم کنارش باشیم اما یک مشکل و تعلق قلبی داشت؛ برگشت تا به زن و فرزندانش آذوقه برساند و برگردد، وقتی رسید که سر امام روی نیزه بود.

کارشناس مذهبی بیان کرد: باید تاقبل از ظهور امام زمان(عج) تعلقات قلبی را کنار بگذاریم، خداوند هم مدام ما را در نقاط ضعف امتحان می‌کند تا تبدیل به نقطه قوت شود، رفتاری که یک مربی فوتبال با بازیکنش دارد.

هادی پور ابراز کرد: اگر مومن یک بار از یک زاویه زمین گیر شد باید برای دفعات بعد جلوی آن را ببندد، اگر کسی چیزی را اندازه خداوند دوست داشت از همان نقطه زمین می خورد.

وی بیان کرد: امتحان های پشت سر هم تا قبل ظهور برای جداسازی شایسته‌ترین‌ها برای رکاب مهدی فاطمه است و یکی از چیزهایی که باعث می‌شود انسان سربلند از امتحان خارج شود معرفت است چراکه اگر معرفت بالا نرود سیل شبهات آخرالزمانی انسان را باخود می‌برد.

امام جلوه تمام نمای خدا بر روی زمین است

کارشناس دینی عنوان کرد: مهمتریم معرفت که سرنوشت ساز است و اگر داشتیم در خیلی از موقعیت‌ها حفظ می‌شویم در کلام امام حسین(ع) است که در جمع اصحابشان فرمودند؛ خدای عزوجل بندگانش را خلق کرد تا او را بشناسند، وقتی خوب او را شناختند بندگیش را بکنند تا به واسطه عبادت خدا از عبادت غیر خدا بی نیاز شوند.

هادی پور ادامه داد: یعنی اگر خدای با عظمت را نشناختی احساس می‌کنی برای اینکه مشکل آب کشورت هم حل شود باید گدایی کدخدا را بکنی، این تفکر که حل مشکلات را در گرو پنج بعلاوه یک می‌داند ناشی از عدم شناخت کافی خداست و اگر دست جلوی کدخدا دراز کردی خداوند مسائل را طوری می‌‎چرخاند که کدخدا برجام را بر هم بزند.

کارشناس دینی بیان کرد: توصیه رهبری به پیشروی قدم به قدم بود اما برخی عجله داشتند و احتمال نامردی هم از طرف مقابل ندادند و حاصل اعتماد بی جا نابودی سرمایه‌ها و زمان است.

مدیر موسسه بیان ابراز کرد: دل انسان از این می‌سوزد که هرکسی با کمترین تحصیلات و درک سیاسی هم می‌فهمد سگ زرد برادر شغال است، اروپا هم مثل آمریکا است و نباید گفت اگر کمی از تعهدات را انجام دهید ما به میز مذاکره بر می گردیم.

وی تصریح کرد: این سستی در برابر دشمن طبق فرموده امام حسین(ع) ناشی از عدم شناخت درست خداست، شخصی از امام پرسید حالا معرفت خدا چیست؟ پاسخ ابا عبدالله این است که معرفت الله معرفت امامی است که مردم در زمان او هستند، امام جلوه تمام نمای خدا بر روی زمین است و اگر معرفت به ولی الله نداشته باشیم در فتنه‌ها گمراه می شویم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار