سس معروفی که سلامت مغزتان را نشانه گرفته است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 132408
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
شاخص : برخی سس‌ها به دلیل استفاده از مواد تراریخته مضر و قند بالا برای بسیاری از اندام‌های بدن مضر بوده و سلامتی را به خطر می‌اندازند.
به گزارش شاخص نیوز؛ بسیاری از مردم این اشتباه بزرگ را مرتکب می‌شوند که به هنگام خرید مواد غذایی به مواد تشکیل دهنده درج شده روی بسته بندی محصول توجه نمی‌کنند.
بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده میزان مواد غذایی را از بیشترین به کمترین روی محصولات درج می‌کنند که به این ترتیب، شما می‌توانید بر مواد غذایی مصرفی خود کنترل داشته و از سلامتی‌تان محافظت کنید.

برخی سس‌های گوجه فرنگی مانند برند معروف هاینز دارای مواد مضر برای سلامتی است که در صورت مشاهده این مواد بر روی سس قرمز از خرید آن به شدت اجتناب کنید.

سس‌های تولیدی برند هاینز نه تنها به سلامتی آسیب وارد می‌کند، بلکه ترکیبات دیگر آن شامل نمک و پودر پیاز بدون فیبر است  و هیچ فایده‌ای برای سلامتی ندارد.

شربت ذرت با فروکتوز بالا
سس گوجه فرنگی با شربت ذرت فروکتوز، باعث بالا بردن سطح قند خون شده و عملکرد کبد را در خطر قرار می‌دهد، این ترکیب از مواد تراریخته مضر تهیه شده که می‌تواند آسیب جدی مانند تضعیف سیستم ایمنی بدن، دیابت، افزایش وزن، چاقی و بیماری‌های قلبی به سلامتی بدن وارد کند.

سرکه مقطر و شکر
قند اضافی در برخی سس‌ها به خصوص سس‌های شیرین سلامتی را به شدت به خطر انداخته و خطر دیابت و چاقی را به دنبال دارد.

سرکه مقطر ماده دیگری است که از محصولات تراریخته مضر تهیه شده و سلامتی شما را به خطر می‌اندازد.

منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار