ایران جانبی

» گلایه قزوینی‌ها از نحوه خدمات اتوبوس‌های شهری/ حمل و نقل عمومی باکیفیت حلقه مفقوده هوای پاک است
کد خبر: 200864
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : با توجه به شرایط موجود و استقبال بیشتر مردم از وسایل نقلیه عمومی طبیعتا انتظار می‌رود که زیرساخت و خدمات در این زمینه با کیفیت مناسبی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، این روزها شاهد هستیم که به خاطر شرایط اقتصادی و گرانی بنزین نیز بیشتر مردم به حمل و نقل عمومی و به ویژه اتوبوس‌های شهری رو آورده‌اند و این وسیله را برای رفت و آمد خودشان انتخاب کرده‌اند.

بدون شک برای بسیاری از ما پیش آمده است که برای رفتن به محل کار، مدرسه ،دانشگاه و برگشت و خریدهای روزانه از اتوبوس‌های سطح شهر استفاده کنیم چراکه این وسیله نقلیه نبست به تاکسی‌ها نرخ کرایه ارزان‌تری دارد و مردم روزانه چندین بار از طریق این وسیله مسیر خودشان را سپری می‌کنند.

با توجه به شرایط موجود و استقبال بیشتر مردم از وسایل نقلیه عمومی طبیعتا انتظار می‌رود که زیرساخت و خدمات در این زمینه با کیفیت مناسبی در اختیار شهروندان قرار گیرد اما این در حالی است که شاهد اتوبوس‌های فرسوده در سطح شهر هستیم که در ماه‌های گرم تابستان به سیستم سرمایشی و در ماه‌های سرد زمستان به سیستم گرمایشی مجهز نیستند و یا به علت فرسودگی نیز رفاه لازم برای شهروندان را ندارند که در این روزها به سایر مشکلات اضافه شده و موجب آزار مسافران می‌شود.

در این راستا تصمیم گرفتیم با مردم درباره مشکلاتی که در حمل و نقل درون شهری دارند نیز گفت‌وگو کنیم؛

 

خانمی که با در دست داشتن چند پلاستیک میوه در ایستگاه اتوبوس بازار قزوین منتظر بود در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درباره اتوبوس‌های مسیر بازار به ترمینال اظهار کرد: حدود ۳۰ دقیقه است که منتظر اتوبوس هستم اما خبری نیست متاسفانه برای این مسیر دو اتوبوس در نظر گرفته‌اند که با تاخیر زیادی سر ایستگاه حاضر می‌شود و حدود ۱۵دقیقه هم در ایستگاه معطل می‎شویم تا مسافران سوار شوند و حرکت کند.

وی با اشاره به فصل سرما گفت: متاسفانه مدیران شهری بین مناطق بالای شهر و پایین شهر تبعیض قائل شده‌اند چراکه اتوبوس‌های بالای شهر از امکانات گرمایشی و سرمایشی خوبی برخوردارند اما در پایین شهر اینگونه نیست و شهروندان پایین شهر مجبور هستند از وسیله نقلیه قدیمی و فرسوده که نتیجه تصمیمات مدیران شهری است استفاده کنند.

این شهروند قزوینی اضافه کرد: متاسفانه اتوبوس‌های پایین شهر در فصل تابستان و زمستان مشکلات خود را دارد به طوری که در فصل تابستان بخاطر گرمای زیاد نمی‌‍شود در این اتوبوس‌ها نفس کشید و نیز در فصل زمستان هم نمی‌توان سرما را تحمل کرد.

وی ادامه داد: بیشتر این اتوبوس‌ها صندلی‌های بی‌کیفیتی دارند که برای نشستن مناسب نیست و از طرفی هم وقتی وارد اتوبوس می‌شویم با بوی بد سوخت ماشین که نامطبوع و نفس‌گیر است مواجه هستیم به گونه‌ای که برای رسیدن به مقصد باید فضای نامطبوع اتوبوس را تحمل کنیم.

یکی دیگر از شهروندان که یک دانشجوی جوان بود، گفت: برخی از مردم ساکن شهر قزوین نیستند و از شهرک‌های مختلف برای کارهای روزانه، خرید یا رفتن به مدرسه و دانشگاه به قزوین سفر می‌کنند و بیشتر اوقات با تاخیر اتوبوس‌های برون‌شهری یا درون‌شهری قزوین مواجه هستند که موجب می‌شود تا قید حمل و نقل عمومی را بزنند.

این دانشجوی جوان ادامه داد: مردم برای امنیت خودشان از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند اما بخاطر کمبود اتوبوس در سطح شهر با تاخیرهای طولانی یا جمعیت فشرده در اتوبوس‌ها مواجه هستند که حتی گاهی ناچارا باید ۲۵ تا ۴۵ دقیقه سرپا بایستند تا به مقصد برسند.

شهروند دیگری در ایستگاه خیابان دانشگاه درحالی که منتظر اتوبوس بود و هر از گاهی نگاهی به ساعت خود می‌کرد نیز از تاخیر خسته شد و روی صندلی ایستگاه نشست وقتی به او نزدیک شدم و از او سوال می پرسم اتوبوس دانشگاه به ترمینال آمده است با ناراحتی گفت خیر؛ نزدیک به ۲۰ دقیقه است که منتظرم اما خبری از اتوبوس نیست.

وی دادمه داد: درآمد بالایی هم ندارم که هر روز بتوانم از تاکسی استفاده کنم و به محل کارم بیایم، از طرفی هم افزایش کرایه اتوبوس‌ها درحالی اتفاق افتاد که در مقابل کیفیت خدمات در این حوزه ارتقاء چندانی پیدا نکرده است به طوری که امسال در تابستان شاهد بودیم که برخی از اتوبوس‌های درون شهری فاقد سیستم سرمایشی بودند و برخی راننده‌ها هم به دلیل هزینه‌ها کولر اتوبوس را روشن نمی‌کردند.

این شهروند بیان کرد: اتوبوس‌های این مسیر با تاخیر زیادی می‌آیند و بین آمدن یک اتوبوس تا اتوبوس بعدی شاید ۴۵ دقیقه زمان سپری شود و همین امر سبب می‌شود که هر اتوبوس با جمعیت فشرده از مسافر همراه باشد؛ از طرفی نمی‌توان برای رسیدن به محل کار خود با این وضعیت برنامه‌ریزی داشته باشم که همین مسئله تا به حال سبب به وجود آمدن مشکلاتی برایم شده است.

وی اشاره کرد: بعضی مواقع نامرتب بودن فاصله‌های زمانی بین هر اتوبوس باعث تداخل در برنامه‌های مردم می‌شود و گاهی هم سرعت اتوبوس‌ها به قدری زیاد است که موجب آسیب و افتادن مسافران به ویژه افرادی که ایستاده‌اند می‌شود.

شهروند دیگری بیان کرد: برخی اتوبوس‌ها درون شهری در قزوین قدیمی و فرسوده‌اند و آلودگی هوا را رقم می‌زنند و باتوجه به استفاده دانش‌آموزان و دانشجویان از این وسیله نقلیه نیز مشکلاتی هم وجود دارد به طوری که در ساعات شلوغی روز با تجمع مسافران در ایستگاه‌های اتوبوس مواجه هستیم.

همچنین برخی از مردم نیز از نامناسب بودن ایستگاه‌های اتوبوس شکایت دارند و خواستار آن هستند که تا فضاسازی مناسبی در این ایستگاه‌ها ایجاد شود تا در فصول گرم و سرد سال بتوانند به راحتی از این جایگاه‌ها استفاده کنند.

حکمت‌الله داوودی درباره وضعیت حمل و نقل عمومی درون شهری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم در مسیر توسعه شهرها وسیله نقلیه عمومی است که در سال‌های اخیر دولت با کمبود بودجه مواجه است و قادر تامین اتوبوس نشده است.

رئیس شورای شهر قزوین بیان کرد: قزوین در زمینه اتوبوسرانی در سطح کشور بسیار پویا است و سال گذشته با تزریق ۳۰میلیارد تومان توانستیم ۸۰دستگاه اتوبوس را به ناوگان سازمان اتوبوسرانی اضافه کردیم.

انتهای پیام/ ۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار