سفر بازیگر «اخراجی‌ها» از شلوغی شهر به آرامش کویر
کد خبر: 109622
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۲۲
شاخص : فیلم مستند - داستانی «بی آب و نان ... بیابان» روایت علیرضا اوسیوند از سکوت خاص کویر است.

به گزارش شاخص نیوز؛ مهدی گلستانیان کارگردان فیلم مستند – داستانی «بی آب و نان… بیابان» با اشاره به طرح این فیلم گفت: در سفری که به کویر مرکزی اردستان اصفهان داشتم، ایده اولیه این فیلم به ذهنم رسید. راوی فیلم علیرضا اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون است. او در این سفر با مردمی آشنا می‌شود که از طریق شتربانى و دامدارى در کویر و بیابان، رزق و روزى زندگى خود و خانواده را تأمین مى‌کنند.

وی در خصوص آخرین وضعیت ساخت فیلم بیان کرد: اوایل اردیبهشت ماه فیلمبرداری را آغاز کردیم که زمان مناسبی برای سفر به کویر بود. در حال حاضر دو روز از فیلمبرداری باقی مانده است. این فیلم براى حضور در جشنواره‌هاى داخلى و بین‌المللى مراحل فنی را می‌گذراند.

گلستانیان با اشاره به دشواری ساخت مستند- داستانی «بی‌آب و نان … بیابان» گفت: ما با امکانات فیلمبرداری محدود به کویر سفر کردیم. سینمای ما مستقل است و عوامل حرفه‌ای سینما با همدلی با ما همکاری می‌کنند. علیرضا اوسیوند نیز بازیگر توانایی است که سال‌ها با هنر خود در خدمت مردم بوده است. وی قرار است به‌ زودی اولین فیلم خود را در مقام کارگردان و با نگاهی‌ متفاوت بسازد. اوسیوند درجریان ساخت فیلم قبلی (وام عسل) هم مشاوره خوبی به من داد.

گلستانیان در خصوص فیلم قبلی خود نیز گفت: «باتلاق وان» با موضوع مهاجرت غیرقانونی، حاصل تحقیق حدودأ دوساله من در کشور ترکیه بوده است. خدا را شکر بازتاب این فیلم در ایران خیلی خوب بود. از طرف برخی بازیگران هم بازخورد مثبتی منعکس شد و فیلم در محدوده فیلمبرداری از مرز زمینی ایران و ترکیه تا مرز آبی ترکیه و یونان ساخته شد. این تجربه خیلی خوبی بود. من سختی کار را تحمل می‌کنم و با حساسیت خاصی فیلمنامه را برای ساخت میپذیرم؛ چرا که اعتقاد دارم حتی اگر یک دقیقه فیلم می‌سازیم، باید بتوانیم از آن دفاع کنیم. من وقتی به سراغ فیلمسازی آمدم می‌خواستم با فیلمم اطلاعات کاملی را به مخاطبم بدهم و حرفی برای گفتن‌ داشته باشم.

گلستانیان با اشاره به تاثیرگذاری «باتلاق وان» بر مخاطبان خارجی گفت: تاثیرات این مستند تا حدی بود که کمپانی سونى پیکچرز نیز پیشنهاد ساخت یک فیلم سینمایی مشترک با موضوع مهاجرت غیرقانونی را داده است. این فیلم می‌گوید: «مهاجرت به چه قیمتی؟».

گلستانیان در پایان عنوان کرد: در اثر بعدی خود به معضل بیماری ایدز می‌پردازم. فیلمی به نام «رد پا» که فیلمنامه آن توسط نیلوفر عبدالرحیم آماده شده و داستان یک خانواده را نشان می‌دهد که همگی درگیر این بیماری می‌شوند.

«شبی با ستاره‌ها»، «وام عسل» و «باتلاق وان» آثار قبلی مهدی گلستانیان در بوده است.

گفتنی است؛ علیرضا اوسیوند بازیگر و راوی، احمد ذبیحی، حجت الله قنبرى اردستانى، امیرحسین مهرانجو، رسول نقیبیان، حسن ملائى بازیگران بومی کار، عبد عبدی نسب: مدیر فیلمبرداری، مهدی افجه: صدابردار، امیررضا مهدیون: تدوین و صداگذاری، محمد مراد حاصلی: جانشین تولید، مجید مراد حاصلی: دستیار تولید، مرجان امید: نویسنده نریشن، سجاد ابراهیمی: عکاس، حمیدرضا قنبری: مدیر تولید هستند.

منبع:  ستاره ها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار