سفر دریایی خارجی چقدر هزینه دارد؟+جدول - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 72692
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
شاخص : هزینه بلیط یک‌سره سفرهای دریایی با توجه به مسافت و همچنین خدمات دریافتی از 80 هزار تومان تا 270 هزار تومان متغیر است و قیمت بلیط‌های دوسره نیز از 135 هزار تومان شروع می‌شود و تا 420 هزار تومان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه شاخص ، اصلی‌ترین بنادر جابه‌جایی مسافر در مسیرهای آبی بین‌المللی در بندرعباس و خرمشهر قرار دارد؛ این جابه‌جایی دریایی در طول هفته و در چند نوبت بین خرمشهر- کویت، بندرعباس- شارجه، بندر لنگه- دبی و خرمشهر- بصره برقرار است.

نوع کشتی‌ها

سفر دریایی بین‌المللی معمولاً با کشتی‌های دو طبقه کاتاماران و رو رو انجام می‌شود که رو روها علاوه بر ظرفیت ۳۸۱ مسافر، قابلیت حمل ۱۲۰ دستگاه خودرو را هم دارند و کشتی‌هایی که در مسیر خرمشهر به کویت فعال هستند از نوع کاتاماران و دو طبقه هستند. طبقه بالای این نوع کشتی‌ها درجه یک و دارای ۳۵ صندلی است و طبقه پایین درجه دو و ۲۰۶ صندلی دارد. نوع پذیرایی طبقه بالای کشتی با طبقه پایین آن متفاوت است.

سفر دریایی چقدر طول می‌کشد؟

مسافت این سفرهای دریایی در مسیر خرمشهر- کویت پنج ساعت، در مسیر بندرعباس- شارجه ۹ ساعت، در مسیر بندر لنگه- دبی پنج ساعت و در مسیر خرمشهر- بصره حدود دو ساعت طول می‌کشد.

هزینه سفر دریایی

هزینه بلیط یک‌سره این سفرهای دریایی با توجه به مسافت و همچنین خدمات دریافتی از ۸۰ هزار تومان تا ۲۷۰ هزار تومان متغیر است و قیمت بلیط‌های دوسره نیز از ۱۳۵ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۴۲۰ هزار تومان ادامه دارد. به گزارش اقتصاد نیوز، معافیت حمل بار در سفرهای دریایی نیز تا ۵۰ کیلوگرم است و بابت هر کیلو بار اضافه پنج هزار تومان دریافت می‌شود.

سفر دریایی خارجی چقدر هزینه دارد؟+جدول

منبع: اقتصاد آنلاین

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار