استفاده حداکثری از سفر هیئت دولت و رییس جمهور برای حل مسائل اساسی استان
کد خبر: 108956
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۴۵
معاون عمرانی استانداری قزوین خبر داد:
شاخص : معاون عمرانی استاندار قزوین با تاکید بر استفاده حداکثری از سفر هیئت دولت و رییس جمهور برای حل مسائل اساسی استان، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان، طرح‌ها را الویت‌بندی و کارهای زیربنایی نیازمند به موافقت وزراء و رییس جمهور را آماده کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جلسه هماهنگی کاروان دولت تدبیر و امید به استان قزوین صبح امروز در سالن جلسات باقرالعلوم ساختمان مدیریت بحران برگزار شد.

منوچهر حبیبی معاون عمرانی استانداری قزوین در این جلسه با اشاره به اینکه زمان سفر کاروان ریاست جمهوری هنوز مشخص نیست، اظهار کرد: احتمال می‌رود کم‌تر از یک ماه آینده این سفر انجام شود اما تاریخ مشخصی وجود نداشته و هر لحظه امکان دارد برنامه‌ها تغییر کند.

وی با اشاره به مسائل امنیتی سفر، افزود: با توجه به اینکه شاید هر لحظه میزبان کاروان دولت باشیم لذا باید ادارات آمادگی لازم داشته و کارهای کارشناسی را انجام دهیم.

حبیبی در ادامه گفت: سفر هیئت دولت فرصت مغتنمی برای استان است و باید استفاده حداکثری برای حل مسائل اساسی را از این سفر ببریم.

معاون عمرانی استانداری قزوین  تصریح کرد: کلید جلسات دستگاه‌های استانی با وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ملی زده شود و به تناسب درخواست، مصوبات لازم برای استان از وزرتخانه مربوطه گرفته شود.

این مسوول با بیان اینکه سفر یک روزه زمان کمی برای بیان مشکلات و درخواست‌ها است، اضافه کرد: هماهنگی با وزرتخانه‌ها و احصاء طرح‌های استانی انجام شود و درخواست‌ها از سازمان مدیریت برنامه ریزی به استانداری ارائه گردد تا در نهایت درخواست‌ها به وزارتخانه ابلاغ شود.

وی با اشاره به اینکه باید توجه داشت برنامه‌های اساسی و متناسب با وظایف وزراء و رییس جمهور احصاء شود، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان طرح‌ها را الویت‌بندی و کارهای زیربنایی که نیازمند موافقت وزراء و رییس جمهور را آماده کنند.

فضا و ورودی شهرها آماده شود

حبیبی در ادامه با بیان اینکه فضا و ورودی شهر‎‌ها باید آماده شود، افزود: چنین کارهای عمرانی فقط  مخصوص سفر رییس جمهور نیست بلکه دستاورد سفر هم محسوب می‌شود چراکه به واسطه آن برخی مشکلات عمرانی رفع خواهد شد البته نباید هزینه‌های اضافی کرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین اذعان داشت: با توجه به اینکه مسیر سفر در استان قزوین مقداری با استان‌های دیگر متفاوت بوده و امکان استفاده از هر طریق زمینی، هوایی و یا قطار وجود دارد بنابراین مسوولان در هر سه حوزه باید آمادگی داشته باشند.

این مسئول عنوان کرد: به دلیل بالا بودن حجم کارها کمیته‌های استقبال تشکیل و موارد لازم به آنها ابلاغ خواهد شد که باید با یک برنامه مدون، هماهنگی لازم میان آن‌ها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان‌ها هم به لحاظ حضور نمایندگان رییس جمهور باید آمادگی لازم را در افتتاح پروژه‌ها و برنامه‌ریزی کارها داشته باشند.

حبیبی یادآور شد: نمایندگان رییس جمهور تا کنون ۳ بار در استان حضور پیدا کرده و توضیحات لازم در خصوص تعداد پروژه‌ها و مکان آن‌ها داده‌اند.

معاون عمرانی استانداری قزوین بیان کرد: همزمان با سفر رییس جمهور، سفر معاون اول رییس جمهور را هم داریم که مقدمات آن انجام شده و نشست‌های گردشگری، فرهنگی و اقتصادی برای آن در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به اهمیت سفر کاروان دولت تدبیر و امید در نشان دادن چهره‌ای شایسته از استان، گفت: مسئولان باید با بررسی مشکلات مردم و حل و فصل کردن آن‌ها پیش از سفر، شرایط مطلوبی را برای استقبال از دولت فراهم آورند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “سفر قریب الوقوع رییس جمهور به استان قزوین”

  1. حزب الله ولایتمدار گفت:

    برای آمدن حسن فریدون(روحانی)به قزوین حداقل تا بازگشایی مدارس و دانشگاهها صبر کنید چون برای استقبال به جمعیت زیاد احتیاج است.و دانش آموزان و دانشجویان سراسر استان را به خیابانها بیاورید تا جمعیت استقبال کننده زیاد باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار