«سلیمیِ بزرگ» به دنبال دفاع از مدال طلای خود در ریو
کد خبر: 109396
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۱۹
شاخص : وزنه‌بردار المپیکی کشورمان یکی از ورزشکارانی است که نباید تماشای رقابت او را در ریو از دست داد.

به گزارش شاخص نیوز؛ شبکه تلویزیونی «KTVH» که زیرمجموعه شبکه تلویزیونی «NBC» آمریکاست، گزارش داد: «در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، وزنه‌برداران کشورهای مختلف برای کسب مدال‌ با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت، اما در این بین چند وزنه‌بردار شناخته‌تر شدن از دیگران هستند و نباید در المپیک پیش‌رو چشم از آنها برداشت.»

بر اساس این گزارش، یکی از این ورزشکاران بهداد سلیمی، وزنه‌بردار دسته فوق‌سنگین تیم ملی ایران است که برای کسب دومین مدال طلای متوالی خود پا به ریو می‌گذارد. بهداد در المپیک لندن در اولین حضور المپیکی خود در دسته فوق‌سنگین (۱۰۵+ کیلوگرم) مدال طلا را از آن خود کرد. او در المپیک ۲۰۱۲ لندن، مجموع ۴۵۵ کیلوگرم یعنی چیزی در حدود ۲٫۵ برابر وزن بدن خود را بالای سر برد.

در ادامه گزارش «KTVH» آمده است: «پیش از این سلیمیِ بزرگ، در سال ۲۰۱۱ با بلند کردن وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی در حرکت یک ضرب، رکورد جهان را شکسته بود. متأسفانه این وزنه‌بردار ایرانی سال گذشته از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شد و فرصت حضور در مسابقات قهرمانی جهان در هوستون آمریکا را از دست داد. او حالا و پس از ماه‌ها ریکاوری به دنبال دفاع از مدال طلای خود در ریو است.»

از وزنه‌برداران شاخص دیگری که در این گزارش توصیه شده تا مسابقات آنها را دید، می‌توان به  کندریک فاریس از آمریکا و لاشا تالاخادزه از گرجستان اشاره کرد. این وزنه‌بردار گرجستانی رقیب بهداد سلیمی در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم است.

منبع: ستاره ها 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار