سلیمی: نمی‌دانم چه هیزم تری به «جلود» فروخته ام! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 152859
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱:۵۷
شاخص : ملی پوش وزنه برداری گفت: «جلود» قبل از مسابقات به رختکن آمد و به همه دست داد، اما طرف من هم نیامد.

به گزارش شاخص نیوز: بهداد سلیمی وزنه بردار تیم ملی کشورمان در گفت و گو با رادیو درباره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان گفت: برای من این مسابقات یک اتفاق بد و یک اتفاق خوب داشت. اول اینکه توانستم جزو تیمی باشم که برای اولین بار قهرمان جهان می‌شود. این برای من یک اتفاق خوب بود که این تیم را همراهی کردم. پس از آن این ناداوری‌ها اتفاق بدی بود که برای من دوباره تکرار شد و حق ناحق شد و نتوانستیم باز هم از خودمان دفاع کنیم.

سلیمی درباره این که آیا از روی خصومت، حرکت او خطا گرفته شده است تصریح کرد: بله، قطعاً همین‌طور است. بعد از حرکات یک ضرب «جلود» عراقی به محل گرم کردن ورزشکاران آمد و همه را در آغوش گرفت و حتی سمت من هم نیامد. نمی‌دانم چرا این‌طور شده است و چه هیزم تری به او فروخته‌ام! بعد از مسابقات هم با خیلی از کارشناسان و رقبای خودم صحبت کردم. همه آنها اذعان کردند که وزنه ۲۵۲ کیلویی من کاملاً درست مهار شده است. از بین کارشناسان داخلی هم کسانی که خودشان صاحب سبک بودند همه نظرشان این بود که حرکت آخر من کاملاً درست بوده است. من خودم قبول دارم وزنه ۲۴۱ کیلویی من خطا بود و آرنجم اشتباه بود، اما با تمام کسانی که صحبت کردم اعتقاد داشتند وزنه ۲۵۲ کیلویی را کاملاً درست بالای سرم بردم.

ملی پوش وزنه برداری درباره کری خوانی برای هیئت ژوری ادامه داد: خیر، کری در کار نبود. هر کسی احساسات خود را به یک نحو بروز می‌دهد. من هم آن کار را کردم به هیچ وجه قصد کری خواندن نداشتم. در تمرینات هم زمانی که وزنه‌ای را بر می‌دارم این‌طور خوشحالی می‌کنم. همه ما حسین رضازاده را یادمان است. او هم همیشه زیر وزنه سرش را تکان می‌داد. آیا رضازاده هم به کسی توهین می‌کرد. من هم اینطور خوشحالی کردم.

قهرمان وزنه‌برداری درباره بازگشت سعید علی‌حسینی به تیم ملی و بیان کرد: پس از سال ۲۰۱۲ که سجاد انوشیروانی خداحافظی کرد من اُفت محسوسی داشتم، چون رقیبی در این ایران نداشتم که با او رقابت کنم. به نظرم از وقتی که علی‌حسینی بازگشته در کنار هم رقابت خوبی داریم و توانسته‌ایم به هم کمک کنیم. من فکر می‌کنم اگر این روند ادامه داشته باشد می‌تواند به هر دوی ما کمک کند.

سلیمی ادامه داد: اما این را هم باید بگویم من هنوز در مورد آینده‌ام تصمیم قطعی نگرفته‌ام، چون از این اتفاقات خیلی ناراحتم. بعد از المپیک چون می‌دانستم در زدن قیچی ضعف‌هایی دارم زمان زیادی روی این نقطه ضعف کار کردم و در این مسابقات کاملاً صحیح این حرکت را اجرا کردم، اما باز هم دیدم به ناحق حقم را خوردند. فکر اینکه خدایی ناکرده یک سال بعد هم زحمات من دوباره بر باد برود اذیتم می‌کند و به همین خاطر هنوز نتوانسته‌ام تصمیم بگیرم.

او خاطر نشان کرد: در رشته‌های مافیایی مانند کشتی و وزنه‌برداری دو راه‌حل وجود دارد. اول اینکه از نظر ارتباطی و سیاسی رابطه‌ای برقرار کنیم و صاحب کرسی جهانی شویم که امسال متأسفانه این فرصت را از دست دادیم. دوم هم اگر بخواهم خیلی رک بگویم باید یک مقدار پول خرج کنیم تا کسانی که صاحب قدرت هستند ما را حمایت کنند. به‌هرحال قدرت در این رشته‌ها در دست چند نفر خاص است و ما باید از آنها حمایت کنیم تا این اتفاقات برای ورزشکاران‌مان رخ ندهد.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار