سمپاشی جایگاه دام در بخش الموت غربی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173162
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین خبر داد
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین با اشاره به اینکه سمپاشی نقش موثری در کنترل بیماری دارد،گفت: در بخش الموت غربی شهرستان قزوین به مقدار قابل توجهی سم به شورا و دهیاری‌ها جهت سم پاشی جایگاه و دام تحویل داده شد.
دکتر عیسی یزدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه سمپاشی نقش موثری در کنترل بیماری دارد، اظهار کرد: در بخش الموت غربی شهرستان قزوین به مقدار قابل توجهی سم به شورا و دهیاری‌ها جهت سم پاشی جایگاه و دام تحویل داده شد.
وی افزود: سمپاشی اماکن پرورش دام برای پیشگیری از بیماری‌هایی منتقله توسط حشرات و کنه‌ها انجام می‌شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: بیماری لمپی اسکین یک بیماری ویروسی در گاوها است که خود را بصورت برآمدگی‌هایی روی پوست نشان می دهد و باعث لاغری مفرط، سقط جنین، کاهش تولید شیر و از  بین رفتن باروری در گاوهای نر و ماده می‌شود.
یزدی بیان کرد:سمپاشی مرتب آغل‌ها و محیط دامداری می‌تواند کمک قابل توجهی به کنترل بیماری در گله داشته باشد و همچنین بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه -کنگو نیز نیز حیوانات با گزیده شدن توسط کنه آلوده مبتلا می شوند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین افزود:از آنجایی که این ویروس‌ها به انسان انتقال می یابد، لیکن سمپاشی بدن و جایگاه دام‌ها بخصوص در فصل فعالیت کنه‌ها نقش موثری در کنترل بیماری دارد.
یزدی در انتها با اعلام سامانه تلفنی ۱۵۱۲ از دامداران محترم تقاضا کرد، هر گونه تخلف و یا انتقاد و پیشنهاد را از طریق سامانه فوق اطلاع دهند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی گردد.
انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار