سمینار تازه‎‌های درمان ناباروری در قزوین برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76683
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۴
با حضور متخصصين كشوري و استاني؛
شاخص : سمینار یکروزه تازه های درمان ناباروری با حضور اساتید و متخصصین برجسته جنین شناسی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سمینار یکروزه تازه های درمان ناباروری توسط انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل ایران با همکاری جهاد دانشگاهی قزوین با حضور اساتید و متخصصین برجسته جنین شناسی در محل سالن شهید بابایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

این سمینار با هدف افزایش سطح دانش شرکت کنندگان در موضوع تازه های درمان ناباروری، تبادل تجربیات شرکت کنندگان با متخصصین مربوطه در حیطه تازه های درمان ناباروری و آشنایی با تکنیک های جدید درمان ناباروری برگزار شد.

ناباروری مشکلی است که این روزها خیلی از زوج های جوان به آن مبتلا هستند و اختلالات هورمونی، عفونت ها، آلودگی هوا، پارازیت ها، استرس ها و فشارهای زندگی روزمره ازجمله علت های مهم این مشکل شناخته شده است.

عوامل مختلفی می‌توانند توان باروری را کاهش و یا بطور کامل از بین ببرند. حفظ باروری در چنین شرایطی می‌تواند ضمن افزایش چشمگیر امید به زندگی سبب ارتقاء قابل توجه سلامت روحی و روانی فرد شود.

یک هزار و پنج زوج در مرکز ناباروری قزوین تشکیل پرونده داده اند که ۳۳۱ مورد بارداری مثبت بوده که در این راستا ۱۵۷ نوزاد زنده متولد شد.

گفتنی است؛ طی ۲ سال گذشته بیش از یک سوم زوج های مراجعه کننده با سابقه نازایی ۴ الی ۲۲ ساله در سیکل اول صاحب یک، ۲ و یا سه فرزند شدند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار