سنجش سلامت رفتاری و عاطفی کودکان به صورت رایگان در قزوین
کد خبر: 116237
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
فوق تخصص روانپزشکی کودکان خبر داد:
شاخص : فوق تخصص روانپزشکی کودکان و نوجوانان گفت: سلامت رفتاری و عاطفی کودکان و نوجوانان و رابطه آن با سبک زندگی به صورت رایگان سنجش می‌شود.

نسرین صراف در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اعلام کرد: سلامت رفتاری و عاطفی کودکان و نوجوانان و رابطه آن با سبک زندگی، سرمایه اجتماعی و شخصیت والدین از ۲۵ مهر ماه در استان به صورت رایگان سنجش می شود.

فوق تخصص روانپزشکی کودکان و نوجوانان ادامه داد: برای اجرای این طرح کارشناسان ارشد روانشناسی بالینی، برای شناسایی کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال به منازل مراجعه می کنند.

مدت زمان اجرای این طرح را چهار ماه دانست و اظهار کرد: کارشناسان ارشد اجرای این طرح برای مراجعه به منازل تاییدیه نیروی انتظامی دارند.

این مسوول با اشاره به اینکه بسیاری از اختلالات و ناهنجاریهای بدنی، ذهنی و رفتاری کودکان در سالهای اول تولد به آسانی تشخیص داده نمی‌شوند، گفت: پس از ورود به دبستان و شکست در تکالیف درسی و یا به کمک تجربیات آموزگار مشخص می‌شوند بنا براین یک روش مؤثر چه برای کودک و چه برای جامعه است که این مشکلات به موقع تشخیص داده شوند.

وی با بیانم اینکه هزار خانواده در سطح استان برای اجرای این طرح به صورت تصادفی انتخاب شده است، افزود: خانواده های مورد نظر باید به ۲ پرسشنامه پاسخ بدهند که برای پر کردن پرسشنامه ی سبک زندگی و سرمایه اجتماعی به رضایت والدین برای ورود کارشناسان به منازل نیاز است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار