سنجش ۷هزارو هفتصد نوزاد در طرح غربالگری شنوایی نوزادان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148883
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۵۷
معاون امور پیشگیری بهزیستی استان خبر داد
شاخص : معاون امور پیشگیری بهزیستی استان گفت:در شش ماهه نخست سال 7 هزارو هفتصد شیرخوار در طرح غربالگری نوزادان در استان سنجش شده اند

زهرا غلامرضایی معاون امور پیشگیری بهزیستی استان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از شناسایی ۱۸ نوزاد دارای اختلال شنوایی در شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت : تا کنون ۹ جراحی کاشت حلزون با حمایت بهزیستی استان برای این نوزادان انجام شده است.

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان افزود : اختلالات شنوایی شایع در نوزادان بصورت مادر زادیی وژنتیکی وجود دارد که تنها در سنین طلایی و قبل از ۲ سالگی قابل تشخیص و درمان است.

غلامرضایی تشریح کرد: طی این برنامه نوزادان پس از تولد و قبل از ترخیص ، توسط شنوایی سنجان مستقر در بیمارستان ها ی دولتی ، تحت نظارت بهزیستی سنجش می شوند و در صورت مشکوک شناخته شدن به مراکز تخصصی شنوایی سنجی ارجاع و تا سه مرحله پیگیری درمان صورت میگیرد.

وی اذعان کرد : بوسیله این معاینات در بدو تولد و پیگیری های به موقع بعدی از شنوایی و کم شنوایی و مشکلات گفتاری و رشد ی در سنین بالاتر پیشگیری شده و در نهایت منجر به کاهش معلولیت در سطح جامعه خواهد شد .

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان عنوان کرد : این برنامه در بیمارستان های تامین اجتماعی و کوثر در قزوین و بیمارستان تامین اجتماعی و شفا در تاکستان ، بیمارستان امیرالمومنین «ع» در بو ئین زهرا تحت نظارت بهزیستی استان انجام میگردد.

غلامرضایی خاطرنشان کرد : سال گذشته این طرح برای ۱۷ هزار و ۴۵۹ نوزاد انجام شده که۲۶ نوزاد مبتلا به اختلالات شنوایی تشخیص داده شده و اقدامات درمانی بموقع برای نوزادن صورت پذیرفته است .

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار