سند بنیادین با استفاده از ظرفیت بازنشستگان آموزش و پرورش تنظیم شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 102869
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
مشاور وزیر آموزش و پرورش:
شاخص : مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: در آموزش و پرورش 750هزار بازنشسته وجود دارد که حدود 62 درصد بازنشستگان کل کشور را شامل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، احمد صافی عصر روز گذشته در مراسم تجلیل از ۳۰۰بازنشسته آموزش و پرورش که با عنوان زمزمه محبت در آمفی تئاتر دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: عظمت کار معلمان پرورش روح و رشد فکری و روانی میلیون‌ها کودک است.

وی با بیان اینکه بازنشستگان گوهران قیمتی‌اند، اذعان داشت: برای پرورش افراد سالم و پویا و همچنین توسعه فکری، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه باید مدرسه‌ها را مورد توجه قرار داد.

رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تربیت، مراقبت از جریان رشد انسان است، عنوان کرد: تربیت متعادل کننده انسان در نظام هستی، سنجش استعداد و هدایت بشری است و اگر این ارتقاء در راستای قرب الهی باشد، ارزشمندتر است.

این مسئول در ادامه افزود: در آموزش و پرورش ۷۵۰ هزار بازنشسته وجود دارد که حدود ۶۲ درصد بازنشستگان کشور را شامل می‌شود.

صافی با بیان اینکه ۳۰۰ کانون بازنشستگان آموزش و پرورش در کشور وجود دارد، گفت:به منظور حل مشکلات بازنشتگان همواره تلاش می‌کنیم و همچنان رایزنی‌ها با نمایندگان مجلس و وزیر کار و رفاه اجتماعی ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت تامین کننده سلامت جسمی، روانی و معنوی بازنشستگان‌ است، بیان کرد: بازنشستگان با انتقال پیشنهادات و تجربیات می‌توانند کمک بسیاری به آموزش وپرورش کنند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش دارای ۳۲ نشریه است، تصریح کرد: باید در سند تحول بنیادین نیز از ظرفیت بازنشستگان استفاده کرد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار