سنگاپور تکلیف سیگاری‌ها را یکسره کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61325
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
شاخص : سنگاپور استعمال محصولات توتون و تنباکوی جدید، سیگار بدون دود و دیگر محصولات دخانی و انفیه را ممنوع می کند.
وزارت بهداشت سنگاپور روز سه شنبه اعلام کرد از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) محصولات توتون و تنباکوی جدید و محصولات دخانی که در این کشور کوچک جنوب شرق آسیا در دسترس نیست را ممنوع می کند.

این ممنوعیت برای پیشگیری و محافظت از بهداشت عمومی در برابر مضرات شناخته شده و بالقوه محصولات دخانی اجرا می شود.

سنگاپور ممنوعیت استفاده از محصولات دخانی را در دو مرحله اجرایی می کند و در مرحله نخست از ۲۴ آذرماه محصولات جدید و محصولات دخانی مانند سیگار برگ، سیگار بدون دود، انواع توتون و تنباکو نیکوتین دار و بدون نیکوتین و هر محصول حاوی نیکوتین یا تنباکو ممنوع خواهد شد.

مرحله دوم ممنوعیت دخانیات در سنگاپور نیز از اول اوت سال آینده میلادی (دهم مرداد ۱۳۹۵) اجرایی می شود و این ممنوعیت شامل محصولات موجود در بازار محلی می شود.

به نوشته تارنمای شبکه خبری آسیا، وزارت بهداشت سنگاپور این ممنوعیت را شامل انفیه بینی و دهان اعلام کرد تا بازار محلی بتواند تا آن زمان این ممنوعیت را عملیاتی کند.

یک مرد سنگاپوری چندی پیش به اتهام پرتاب ته سیگار خود در خیابان این دولت – شهر ۱۵ هزار و ۸۳۶ دلار آمریکا جریمه شد.

در سنگاپور قوانین خاصی برای بهداشت و پاکیزگی حاکم است. واردات و مصرف آدامس نیز در سنگاپور برای حفظ اماکن عمومی ممنوع است.

ممنوعیت جویدن آدامس در سنگاپور سال ۱۹۹۲ تصویب و در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۱۰ مورد تجدیدنظر قرار گرفت.

نکشیدن سیفون دستشویی و رهاکردن زباله بر روی زمین و فروش و مصرف آدامس نیز در سنگاپور جرم محسوب می شود و فرد متخلف باید جریمه های سنگینی بپردازد.

دولت سنگاپور برای مقابله با دخانیات و حفاظت از سلامت جوانان از سال گذشته استفاده از قلیان در اماکن عمومی را نیز ممنوع کرد و به واردکنندگان فعلی قلیان فرصت داد تا سال ۲۰۱۶ میلادی تجارت خود را تغییر دهند.

منبع: ایرنا
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار