سهم استان از صادرات کشور باید ۲برابر شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108653
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۱۴
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین:
شاخص : رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: طبق تاکیدات استاندار قزوین باید به جهش صادارتی برسیم و سهم استان از صادرات کشور به 2 برابر افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن با حضور استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین و تولیدکندگان برتر واحدهای صنعتی و معدنی پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

علی پرزحمت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت  با اشاره به اینکه قزوین به عنوان یک استان صنعتی در کشور مطرح است، اظهار کرد: در سال جاری سه واحد صنعتی قزوین در سطح ملی نمونه شده اند که این افتخار بزرگی برای این استان است.

وی در ادامه از ثبت نام یک هزار و ۶۵۰ واحد تولیدی در سامانه ثبت نام برای بسته‌های حمایتی خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۵۰ طرح مربوط به جهاد کشاورزی، یک هزار طرح مربوط به صنایع هستند.

پرزحمت افزود: تاکنون ۹۰۰ مورد از موارد ثبت نامی مورد بررسی واقع شدند که حدود ۳۰۰ واحد برای اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین خاطرنشان کرد: حدود ۶۵۰ مصوبه اجرا شده در جهت موانع واحدهای صنعتی مشخص شد که ۵۵ درصد مربوط به بانک‌های عامل، ۱۵ درصد تامین اجتماعی، ۱۴ درصد امور مالیاتی و ۱۶ درد ستگاه های اجرایی دیگر بوده است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش تولید در الویت کاری استان قرار گرفته ده است، اذعان داشت: هیچ بانک و دستگاه خدماتی بدون هماهنگی با رییس ستاد حمایت از تولید و دبیرخانه مجوز اجرای حکم ندارد.

پرزحمت تصریح کرد: سال گذشته تمام بدهی‌های معوقه واحدهای صنعتی تا سال۹۲ بابت ارزش افزوده پرداخت شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین تشریح کرد: طبق  تاکیدات استاندار استان قزوین باید جهش صادارتی داشته و سهم استان از صادرات باید ۲ برابر شود.

این مسئول توضیح داد: طبق بخش نامه ستاد اقتصاد مقاومتی یارانه صادرات ابلاغ شده و کسانی که محصول صادراتی دارند به ستاد سازمان توسعه تجارت معرفی شده و می‌توانند در نمایشگاه شرکت کنند.

پرزحمت اضافه کرد: یارانه و حمل و نقل برای این بخش، ۲ میلیار دلار از صندوق توسعه ملی و ۲ هزار میلیارد برای صادرات از بانک توسعه تعاون پیش بینی شده است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری‌های خارجی صورت گرفته در استان بیان کرد: علاوه بر سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون یورویی هنکل آلمان؛ اخیرا شرکت لیا نیز تفاهم نامه‌ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون یوو با بلژیکی‌ها داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین بیان کرد: سرمایه گذاری شرکت فرانسوی و ترک در شهرک کاسپین در حال آغاز است و مجوز آن اخذ شده است.

وی در انتها گفت: شرکت لباسشویی گلدیران و مس کاتودی طارم، ۲ مورد از  ۳۳ طرح ملی کشور که قرار است در سال جاری دراستان قزوین راه اندازی می‌شود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار