سه درصد خانوارهای قزوینی به شکل اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن شرکت کرده اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 115471
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۵۹
شاخص : قائم مقام مدیر اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال 95 در استان قزوین گفت: از هنگام آغاز سرشماری به شکل اینترنتی تاکنون نزدیک به سه درصد از خانوارهای استان به این شیوه اطلاعات خود را ثبت کرده اند.

به گزارش شاخص نیوز؛ منوچهر حیاتی افزود: تا امروز نزدیک به ۱۲ هزار خانوار استان قزوین با مراجعه به اینترنت در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ شرکت نموده و اطلاعات مربوط به خود را ثبت کرده اند.
وی با بیان اینکه خانوارها تا ۲۴ مهر ماه جاری برای ثبت اینترنتی اطلاعات خود در طرح سرشماری فرصت دارند، به شهروندان توصیه کرد ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند تا در سامانه ثبت اطلاعات با کندی و یا اختلال مواجهه نشوند.
حیاتی در ادامه به مزایای روش اینترنتی سرشماری نسبت به مراجعه حضوری ماموران اشاره کرد و گفت: افزایش سرعت و دقت و کاهش هزینه ها با حذف کاغذ از مزایای این شیوه است که برای نخستین بار در حال اجرا می باشد.
این مسئول با بیان اینکه یکی از اعضای مطلع هر خانوار برای ثبت اطلاعات خود به روش اینترنتی می تواند به پایگاه https://www.sarshomari95.ir مراجعه کند، اضافه کرد: در شیوه اینترنتی شهروندان با سهولت و صرف زمان بیشتری امکان پاسخگویی به سوالات را دارند.
وی با بیان اینکه ثبت اطلاعات یک خانوار پنج نفری به شیوه اینترنتی کمتر از ۱۰ دقیقه زمان می برد، افزود: به دلیل برگزاری اینترنتی سرشماری پیش بینی می شود به جای صرف یکسال برای اعلام نتایج اولیه، این زمان به سه ماه کاهش پیدا کند.
حیاتی اضافه کرد: با ثبت نام اینترنتی در سرشماری، شهروندان در هنگام مراجعه حضوری ماموران آمارگیر تنها باید کد اعلام شده به آنها از سوی اینترنت را ارائه کنند و دیگر نیازی به پاسخ به سوالات مامور نیست.
این مسئول اظهار کرد: در صورت اینکه خانوارها نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام نکنند باید پاسخگوی سوالات ماموران آمارگیر که به درب همه منازل مردم مراجعه خواهند کرد، باشند.
ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ از سوم مهر ماه جاری آغاز شده و تا ۲۴ این ماه ادامه دارد.
از ۲۵ مهر ماه جاری نیز سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شکل مراجعه حضوری ماموران آمارگیر به درب منازل شهروندان آغاز می شود و به مدت یک ماه ادامه می یابد.
سرشماری عمومی نفوس و مسکن هر ۵ سال یک بار برگزار می شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار