سوال جدید عربستان سعودی از زائران حج+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57279
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
شاخص : در ادامه اقدامات تفرقه‌افکنانه ریاض،‌ یک پایگاه آمریکایی گزارش داد از ابتدای سال ۲۰۱۵ مقامات سعودی این سوال تبعیض‌آمیز را در صفحه مشخصات مسلمانان متقاضی انجام سفر حج می‌پرسند که «آیا شما شیعه هستید؟»

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، یک پایگاه آمریکایی از اقدام تبعیض‌آمیز و بی‌سابقه ریاض علیه مسلمانان شیعه متقاضی انجام سفر حج خبر داد.

در گزارش «کامیونیتی دیجیتال نیوز» با عنوان «(عربستان) سعودی شیعیان در جستجوی سفر حج را هدف قرار می‌دهد»، آمده است: «”آیا شما شیعه هستید؟” این سوالی است که مسلمانان مجبور هستند به عنوان بخشی از روند درخواست برای سفر حج به آن پاسخ دهند».

سوال جدید عربستان سعودی از زائران حج+عکس

این پایگاه آمریکایی همچنین نوشت: «عربستان سعودی در حال اجبار شیعیان برای برچسب زدن به خودشان(به عنوان شیعه) هستند همانند کاری که هیتلر با یهودیان کرد».

در این مطلب با اشاره به تبعیض‌های ریاض علیه شیعیان هم می‌خوانیم: «متاسفانه مقامات سعودی اقداماتی برای سیاسی کردن مراسم حج کرده‌اند و به مسلمانان شیعه بی‌احترامی کرده‌اند».

در این گزارش همچنین آمده است: «مقامات سعودی از پروپاگاندای ماموران و نیروهای ایران برای مستثنی کردن و خارج کردن شیعیان از جامعه خودشان(اجتماع مسلمانان) و فشار بر آنها به عنوان نیروهایی خارجی(خارج و جدا از اسلام) استفاده کرده‌اند».

«کامیونیتی دیجیتال نیوز» تاکید کرد: «برای اولین بار، امسال(سال جاری میلادی) مقامات سعودی سوالی را در درخواست مجوز حج گنجاندند که بر مبنای آن به طور خاص از متقاضی(حج) پرسیده می‌شود آیا او شیعه است».

در ادامه گزارش مذکور هم تاکید شده است: «این اقدام تبعیض آشکار نسبت به شیعیان است چرا که عربستان سعودی حتی در درخواستهای تقاضا(برای سفر حج) در حال جدا کردن مسلمانان شیعه از دیگران هستند. عربستان سعودی تاریخ طولانی از تبعیض در قبال مذاهب گوناگون دارد. این اقدام نه تنها تبعیض‌آمیز است بلکه مسلمانان شیعه را از حق شرکت در حج محروم می‌کند».

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:فارس

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

یک پاسخ به “سوال جدید عربستان سعودی از زائران حج+عکس”

  1. نگران گفت:

    تقیه کنید نه سنی ام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار